Reklama

Na stoku w Beskidach powstanie wysoka na 35 metrów wieża widokowa

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju.

Redakcja
Wiosną na Skolnitym w Wiśle rozpocznie się budowa wieży widokowej. Konstrukcja będzie miała 35 metrów wysokości. Podobne wieże ten sam inwestor postawił już w ośrodku Słotwiny w Krynicy-Zdroju i na Kurzej Górze w Kurzętniku (największa zimowa stacja narciarska na północy Polski).

Wieża w Wiśle będzie miała 35 metrów wysokości, a długość ścieżek na niej wyniesie prawie 1000 metrów. Konstrukcję będzie wspierać 13 wież podporowych. Na sześciu platformach widokowych zostaną zlokalizowane punkty edukacyjne, zawierające informacje z dziedziny przyrody, geografii, historii, etnografii.

Tak ma wyglądać wieża widokowa w Wiśle.

Budowla wykonana będzie z drewna robinii pseudoakacji i modrzewia przy zachowaniu naturalnego koloru drewna.

Obiekt będzie dostępny z poziomu terenu dla osób z niepełnosprawnościami. Ścieżki będą mieć spadek 3-6 %, co daje możliwość poruszania się na wózku inwalidzkim, a także wózkami z małymi dziećmi.

Wieża widokowa w Krynicy-Zdroju.

Inwestorem wieży jest Grupa Pingwina, która zrzesza pięć stacji narciarskich. Trzy z nich zlokalizowane są w Małopolsce, jeden w województwie śląskim, a ostatni na Warmii i Mazurach.


Tagi:

Komentarze

 1. leszek 20 lutego, 2023 at 7:07 pm - Reply

  wieza czemu by nie!

 2. Flipper 20 lutego, 2023 at 1:31 pm - Reply

  budowa tej wieży jest bez sensu a ci co wydali na nią zgodę to buraki cukrowe.
  Do kompletu pewno w niedalekiej przyszlosci te same buraki wydadzą zgodę na wybudowanie łącznika drogowego z brennej do szczyrku przez przełęcz karkoszczonkę że o zabudowaniu hali jaworowej już nawet nie wspomnę.
  Banda matołów.

  • reksio 20 lutego, 2023 at 4:52 pm Reply

   Budowa łącznika Kubalonka też była bezsensu? Pewnie tak bo dla gimbazy wszystko jest bezsensu.

 3. Daniel 20 lutego, 2023 at 8:10 am - Reply

  Patoturystyka się panoszy a naiwni się cieszą. Będą czekać hanysów aż miło po 8o zł za kicz. wyjdzie taki, zabuli, focie napstryka na fb a jeszcze lepszy widok miałby gdyby posmdszedł szlakiem wyżej haha.

 4. Jan 20 lutego, 2023 at 7:28 am - Reply

  A co z nieodwracalnym zniszczeniem i oszpeceniem krajobrazu? A przeciez Inwestora to nie obchodzi. Polacy mu zaplaca żeby parę minut po drewnianych kładkach pospacerować. W projekcie pewnie ścieżka określona mianem edukacyjnej i ekologicznej… Szkoda tych Beskidów. Człowiek to jednak najgorszy z gatunków zwierząt.

  • uu 20 lutego, 2023 at 8:18 am Reply

   Człowiek to nie zwierzę, a nie naruszonego krajobrazu mamy mnóstwo w kraju na przykład w Bieszczadach gdzie proponuję się wyprowadzić zamiast męczyć się na nieodwracalnie zniszczonym i oszpeconym Śląsku.

 5. aga 19 lutego, 2023 at 4:18 pm - Reply

  extra! W Czechach jest pełno pięknych architektonicznie wież widokowych, na Słowacji to samo, dobrze że i u nas się pojawiają!

  • kukura 19 lutego, 2023 at 6:58 pm Reply

   „pięknych architektonicznie”

   a haha

   Zdjęcie z Lichenia pewnie nad łóżkiem.

 6. MM 19 lutego, 2023 at 1:33 pm - Reply

  Masakra. Ludzie wszystko zniszczą dla zysku. Niedługo już nigdzie nie będzie można uciec od tandety, kiczu i komercji. Człowiek idzie w góry żeby od tego wszystkiego odpocząć, nacieszyć się przyrodą, naturą, a tu coraz więcej takich potworków powstaje. Może niech jeszcze ruchome schody na każdy szczyt w górach porobią żeby więcej pseudoturystów przyciągnąć.

 7. reksio 19 lutego, 2023 at 11:41 am - Reply

  I bardzo dobrze, w końcu ktoś inwestuje w turystykę w górach. Słowacja i Czechy dawno już mają takie atrakcje.

 8. kukura 19 lutego, 2023 at 9:46 am - Reply

  kolejna patologia polskich gór. stawianie takich gówienek na co drugim szczycie.

 9. Luk 18 lutego, 2023 at 10:55 pm - Reply

  Ciekawe czy przejście 1km po wieży też będzie kosztować ok 70zl.

Dodaj komentarz

*
*