Reklama

Na os. Witosa powstaną kolejne mieszkania na podstawie lex deweloper

G. Ż.
Na ostatniej sesji radni zdecydowali, że przy ul. Kolońskiej na os. Witosa inwestor będzie mógł zbudować mieszkania niezgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Będzie to kontynuacja inwestycji Premier Park, która powstaje w tej okolicy od kilku lat.

Przy ul. Kolońskiej i ul. Rataja na os. Witosa spółka BDInwestor chce postawić dwa wielorodzinne budynki mieszkalne z dwupoziomowym podziemnym garażem. Łącznie ma się w nich znaleźć maksymalnie 112 mieszkań.

To kontynuacja wcześniejszej inwestycji. Powierzchnia terenu objętego wnioskiem wynosi 10 300 m kw. Minimalna powierzchnia użytkowa mieszkań ma wynieść 5 100 m kw., a maksymalna 5 600 m kw. Budynek „B” ma mieć od 15 do 20 metrów wysokości (od 5 do 6 kondygnacji), a budynek „C” od 12 do 17 metrów (od 4 do 5 kondygnacji).

Jak wynika z wniosku inwestora, pod i obok budynków ma się znaleźć od 153 do 168 miejsc parkingowych (wskaźnik 1,5 miejsca na lokal mieszkalny) oraz dodatkowo od 46 do 51 miejsc ogólnodostępnych (obok budynków). Łącznie daje to od 199 do maksymalnie 219 postojowych.

Miejsc dla parkowania rowerów ma być od 102 do 112.

Obsługa komunikacyjna projektowanej inwestycji ma się odbywać z ul. Kolońskiej poprzez wewnętrzną drogę dojazdową oraz z ul. Macieja Rataja.

Teren inwestycji objęty jest trzema obowiązującymi planami zagospodarowania przestrzennego. Zamiast budynków mieszkalnych przewidują one m.in. usługi handlu, rzemiosła, składów, urządzeń komunikacyjnych, sieci i urządzeń infrastruktury technicznej oraz zabudowę usługową i miejsca parkingowe. Właśnie z tego powodu inwestor musiał poprosić radnych o zgodę na budowę mieszkań.

Jak przekonywał podczas sesji Tomasz Osior, wiceprezes zarządu BDInwestor, nowe mieszkania przyczynią się do rewitalizacji zdegradowanego terenu kolejowego. – Dzięki nam mieszkańcy  uzyskają szereg atrakcyjnych połączeń drogowych, rowerowych i pieszych. Będzie też parking. Dlaczego korzystamy z lex dewelper? Na naszym terenie nie ma planu zagospodarowania przestrzennego. Jedynie klinami wbijają się trzy niespójne plany, stanowiące około 10% powierzchni działki. Powoduje to, że nie moglibyśmy osiągnąć pożądanego kształtu architektonicznego osiedla.

Ostatecznie w głosowaniu 25 radnych wyraziło zgodę na budowę mieszkań, a jeden się wstrzymał.


Tagi:

Komentarze

 1. Rt 2 maja, 2023 at 7:12 pm - Reply

  miasto betonu upada a tu co chwilę jakąś nową budowa ciekawe kto będzie tam mieszkał jak Polska i śląskie się wyludnia!!!

 2. Dd 30 kwietnia, 2023 at 4:27 pm - Reply

  I zodyn radny nie powiedział że za dużo budynków w tym miejscu??!! a jak na dębie byli posiedzenie to dramat bo będą korki. Te rady dzielnicowe to też takie pitu pitu. Im samym tyłki wrosły do samochodów. jak zapytasz gdzie jeździ tramwaj w jego dzielnicy – to on nawet tego nie wie.

 3. Mateusz 30 kwietnia, 2023 at 10:22 am - Reply

  Bliskość garaży i ogródków działkowych
  zdecydowanie obniżają wartość inwestycji dlatego też jestem ciekawy czy napiszą Państwo o podpaleniu garażu blisko tej inwestycji.

Dodaj komentarz

*
*