Reklama

Na majówkę pociąg Kolei Śląskich pojedzie do Zakopanego

fot. Paweł Murzyn

Ł. K.
Specjalna oferta Kolei Śląskich zainteresuje tych, którzy majówkę chcą spędzić w górach. Pociąg „Giewont” zabierze pasażerów z Katowic do Zakopanego. Bilety będzie można zarezerwować już w piątek, o północy. Trzeba się spieszyć, bo do sprzedaży trafi tylko nieco ponad 200 biletów.

W poprzednich latach Koleje Śląskie uruchamiały okazjonalne połączenia do Kołobrzegu. Teraz pasażerowie śląskiego przewoźnika będą mogli wybrać się na majówkę do Zakopanego. Pociąg „Giewont” wyjedzie z Katowic 29 kwietnia, a trasę powrotną wyruszy 3 maja. Podróż ma trwać około 3,5 h, po drodze pociąg zatrzyma się m.in. w Tychach, Pszczynie, Czechowicach-Dziedzicach, Bielsku-Białej, Żywcu, Suchej Beskidzkiej, Chabówce i Nowym Targu.

W sumie do sprzedaży trafi 210 biletów. Przyjmowanie rezerwacji rozpocznie się w nocy z 31 marca na 1 kwietnia. Rezerwacja zapewnia miejsce siedzące, ale trzeba wykupić bilet w Centrum Obsługi Pasażera na dworcu w Katowicach lub w kasie KŚ w Bielsku-Białej w ciągu 5 dni od jej złożenia. Cena biletu to 30 zł. Tańsze, w cenie 20 zł, będą sprzedawali konduktorzy, w dniu podróży. Jednak ich liczba będzie ograniczona i nie będą one gwarantowały miejsca siedzącego. – Zaproponowana przez nas cena jest bardzo atrakcyjna względem innych przewoźników i środków transportu. Korzystnie wypadamy także jeśli chodzi o czas przejazdu. Zakopianka przecież bardzo często korkuje się w dniach, które sprzyjają organizacji wyjazdów. Po trzecie, podróż pociągiem trasą na co dzień przez nas nieobsługiwaną, będzie nie lada gratką dla miłośników kolei, a na uczestników tej wyprawy czeka dodatkowo mała niespodzianka – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik Kolei Śląskich.

Pełny rozkład jazdy jest dostępny TUTAJ, a bilety będzie można zamówić poprzez stronę internetową: giewont.kolejeslaskie.com.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*