Reklama

Na lotnisku w Pyrzowicach będzie więcej zieleni

Redakcja
Przestrzeń przed terminalami pasażerskimi na lotnisku w Pyrzowicach zazieleni się. To efekt współpracy zarządcy lotniska z prywatną firmą, która realizuje projekt LIFE Archiclima, dofinansowany przez Unię Europejską i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Na lotnisku w Pyrzowicach zazielenienie ma objąć do 2260 m kw. powierzchni, która obecnie jest nieprzepuszczalna (głównie asfalt i bruk). To teren bezpośrednio przed terminalami pasażerskimi i sąsiadującym z nimi głównym lotniskowym parkingiem. W planach jest urządzenie łąki i ogrodów deszczowych. Takie samo będzie przeznaczenie do 835 m kw. istniejących już trawników.

Dodatkowo przed terminalami pasażerskimi powstaną zielone ściany z pnączy i pergole. Inwestycja ma zostać zrealizowana w 2023 roku.


Tagi:

Komentarze

  1. Piotr 8 czerwca, 2022 at 9:49 pm - Reply

    Może by tak przy okazji chociażby tylko jeden rękaw ?? Wiem, wiem… w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku są rozrzutni idioci którzy niepotrzebnie wybudowali rękawy !! Tylko nasze orły w Pyrzowicach wiedzą że rękawy nie są potrzebne nam Ślązakom !!
    Pomijam odległość stacji kolejowej od budynków lotniska !! Ponad 300 metrów bez zadaszenia to w sam raz… 😉

Dodaj komentarz

*
*