Reklama

Na kilka dni ważna droga w Katowicach zostanie zamknięta

Redakcja
W piątek w godzinach wieczornych całkowicie zostanie zamknięta jezdnia po południowej stronie węzła Mikołowska. GDDKiA przygotowała objazdy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, droga zostanie ponownie udostępniona kierowcom w niedzielę wieczorem.

Jezdnia zbiorczo-rozprowadzająca zostanie zamknięta na odcinku około kilometra. Fragment drogi, który zostanie objęty remontem, zaczyna się za węzłem z ul. Bocheńskiego (w kierunku Krakowa), a kończy mniej więcej w okolicy wiaduktu z ul. Kościuszki.

Jak zapowiada GDDKiA, trzy zestawy do frezowania nawierzchni będą pracować całą noc, tak by w sobotę można było rozpocząć układanie nowej nawierzchni. Mieszanka mineralno-asfaltowa zostanie położona w dwóch warstwach: wiążącej i ścieralnej. Te prace potrwają do niedzieli, a kolejnym etapem będzie regulacja urządzeń drogowych i odtworzenie oznakowania poziomego. Jeśli nie wystąpią nieprzewidziane sytuacje, a warunki pogodowe będą sprzyjające, to remont powinien zakończyć się w godzinach nocnych w niedzielę 23 października. Prace za prawie 2,7 mln zł wykona firma Eurovia Polska.

Zamknięcie jezdni spowoduje utrudnienia w ruchu. Relacje z centrum, Ligota oraz z ulicy Bocheńskiego w kierunku Krakowa zostaną skierowane na objazd prowadzący ulicą Kochłowicką. Kierowcy będą mogli m.in. zawrócić w obszarze węzła  w rejonie osiedla Witosa w Katowicach. Natomiast relacje z Wrocławia w kierunku centrum oraz Ligoty zostaną przekierowane autostradą A4 na węzeł z ulicą Francuską. Dodatkowo zostanie całkowicie zamknięty wlot ulicy Przekopowej na autostradę A4, a ruch pojazdów w kierunku Krakowa zostanie skierowany na węzeł z ulicą Bocheńskiego i dalej wyznaczonym objazdem ulicą Kochłowicką.


Tagi:

Komentarze

  1. no... 23 października, 2022 at 12:11 pm - Reply

    Szybcy są!

Dodaj komentarz

*
*