Reklama

Muzyka świata w Katowicach. Jest program pierwszego koncertu WOMEX

Ł. K.
Targi WOMEX odbędą się w Katowicach za kilka miesięcy. Organizatorzy zapowiadają dużo atrakcji nie tylko dla gości, ale również dla mieszkańców Katowic. Koncert otwarcia i występy artystów na specjalnej scenie regionalnej odbędą się w NOSPR. Znany jest już program.

Międzynarodowe targi dopiero za kilka miesięcy, ale już wiadomo kto wystąpi podczas koncertu otwierającego WOMEX. We wtorek został ogłoszony jego szczegółowy program. Na pierwszym koncercie występują zawsze artyści reprezentujący kraj gospodarza.  sali koncertowej NOSPR zagrają wspólnie Vołosi z Orkiestrą Kameralną AUKSO. Smyczki będą tego wieczoru wspierały również muzyków z Kapeli Maliszów i zespołu Lautari. Impreza odbędzie się 25 października. Natomiast kolejnego dnia otwarta na scenie kameralnej NOSPR zostanie scena regionalna KatoConnections. To na niej wystąpią muzycy z Polski, krajów sąsiadujących i innych miast kreatywnych UNESCO. Polskę na scenie regionalnej będą reprezentowali: Maniucha i Ksawery, Hańba, i trio Wachowiak/Woźniak/Kinaszewska. Swoją muzykę zaprezentują też artyści ze Słowacji, Czech, Niemiec, Belgii i Brazylii. W kolejnych dniach, w Spodku i MCK, wystąpi 38 artystów z 36 krajów. Na koncert otwarcia nie będzie można kupić biletów, ale organizatorzy zapowiedzieli konkursy dla mieszkańców Katowic. Wejście na pozostałe dni targów będzie biletowane.

Targi WOMEX odbędą się w dniach 25-29 października. W imprezie ma wziąć udział kilka tysięcy delegatów związanych z branżą muzyczną i fanów world music z całego świata.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*