Reklama

Muzeum obniża ceny biletów

Fot. materiały prasowe.

Redakcja
Trzeba przyjść od wtorku do piątku i zwiedzać indywidualnie. Wówczas wstęp na pięć wystaw czasowych będzie kosztował 4 zł lub 2,5 zł (bilet ulgowy). Taką promocję na początek roku przygotowało Muzeum Górnośląskie w Bytomiu.

W obniżonej cenie można zobaczyć m.in. wystawę „W rytmie buntu. Polska awangarda międzywojnia”, na której prezentowane są prace Witkacego, Brunona Schulza, Xawerego Dunikowskiego, Jacka Malczewskiego i Zofii Stryjeńskiej. Ekspozycja potrwa do 22 kwietnia 2018 r.

Do 4 lutego można obejrzeć wystawę szopek bożonarodzeniowych, które pochodzą z Afryki oraz Śląska. Z kolei do końca lutego dostępna będzie wystawa pt. „Archeologiczne odkrywanie Górnego Śląska. Profesor Jerzy Szydłowski-sylwetka Mistrza”. W części edukacyjnej każdy może stać się na chwilę archeologiem i poprowadzić własne wykopaliska, zidentyfikować swoje znalezisko i ulepić gliniane naczynie.

Miłośników przyrody i dobrej fotografii zainteresuje z pewnością wystawa „Wildlife Photographer of the Year”, na której prezentowanych jest 70 nagrodzonych zdjęć z 15 ostatnich lat jednego z najważniejszych konkursów dla fotografów. Organizuje go Natural History Muzeum w Londynie. Zdjęcia ukazują świat roślin i zwierząt.

Ostatnią wystawą udostępnioną za 4 zł jest ekspozycja „Radą i czynem. Luteranie w Bytomiu w XIX i XX wieku”. Wystawa wzbogacona jest o salę „dla młodych”, gdzie można samodzielnie wykonać papier czerpany, układać słowa z ruchomych czcionek, puzzle, spróbować swoich sił w gotyckiej kaligrafii, a także obejrzeć film o Lutrze.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*