Reklama

Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia zaprasza na nocne zwiedzanie. To propozycja dla osób szukających mocnych wrażeń

Anna Szeląg
Walcownia oferuje niecodzienną możliwość nocnego zwiedzania wszystkich wystaw dostępnych w muzeum. Zwiedzaniu towarzyszyć będzie pokaz pracy zabytkowych maszyn z unikatowego ciągu technologicznego do produkcji blachy cynkowej.

“Nocne Szychty” są cyklicznym wydarzeniem w Walcowni. Z założenia miało to być jednorazowe wydarzenie w Halloween. Z racji dużego zainteresowania zdecydowano się na kontynuowanie pomysłu.

Jest godzina 22, na hali jest ciemno, jest klimat, światła są cały czas zgaszone. Zapalamy je dopiero pod koniec. Ludzie są chętni, ponieważ są spragnieni wrażeń. Jeśli ktoś potrzebuje większych emocji, to oferujemy “Nocne Szychty” – opowiada Arkadiusz Kałwa, przewodnik MHC Walcownia.

Najbliższe zwiedzanie odbędzie się w piątek 5.07 o godzinie 21:30. Przewodnik oprowadzi uczestników po wszystkich ekspozycjach dostępnych w muzeum – po części motocyklowej związanej z motocyklami Harley-Davidson oraz wystawie czasowej “Imaginarium”, gdzie można zobaczyć 60 zabytkowych analogowych aparatów fotograficznych z lat 1898-2001. Pochodzą one z kolekcji Bartka Mikołajczyka, fotografa-kolekcjonera, który nie tylko kolekcjonuje i naprawia stare aparaty, ale wykorzystuje je do dokumentowania zabytków kultury technicznej. Na wystawie znajdują się aparaty m.in. Kodak, Agfa, Leica, Minolta czy mniej znanych firm Hamaphot, Altissa czy Regal. Dostępna dla zwiedzających będzie również hala główna Walcowni wraz z halą kontroli jakości.

W związku z tym, że zwiedzanie odbywać się będzie przy wyłączonych światłach, organizatorzy proszą o uzbrojenie się w latarki i zakryte buty.

Bilety na wydarzenie są w cenie 35 zł za bilet normalny i 30 zł za ulgowy. Dodatkowo obowiązują zapisy TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

 1. Parkingowy 5 lipca, 2024 at 2:19 pm - Reply

  Zakryte buty mogą nie wystarczyć – proponuję pas cnoty

 2. mieszakniec 5 lipca, 2024 at 12:41 pm - Reply

  może i dobre jak ktoś cierpi na bezsenność !

  • hutnik z dziada pradziada 5 lipca, 2024 at 2:07 pm Reply

   zaczyna się 21:30..
   dla 6 latka może rzeczywiscie późno..
   porozmawiaj z mamusią, tam w ciągu dnia też możesz z nią podejść..
   🙂

Dodaj komentarz

*
*