Reklama

Muzeum, „Elka” i Legendia. Co robić w świąteczne dni

Redakcja
Świątecznych dni nie trzeba spędzać w domu przed telewizorem. Jeśli ktoś chce wyjść, ale nie ma pomysłu co robić w pierwszy i drugi dzień świąt, to poniżej znajdzie kilka inspiracji.

Kina w Katowicach będą otwarte prawie bez wyjątku, a poza tym zwiedzać można Muzeum Śląskie, w którym teraz trwają związane ze świętami wystawy. Specjalną ofertę przygtowało również Śląskie Wesołe Miasteczko.

Dzisiaj i jutro na seans można wybrać się do największych katowickich kin. Otwarty będzie nowy Helios w Galerii Libero. Poza tym filmy od rana do wieczora będą wyświetlane na ekranach Multikina i obu kin Cinema City. Kina studyjne będą zamknięte pierwszego dnia świąt, ale drugiego dnia widzowie mogą oglądać już filmy od godz. 13 w kinie w Światowid, a nieco później zaczną się pokazy w Kosmosie i Rialto.

W ciągu najbliższych dwóch dni w Parku Śląskim będzie dostępnych kilka atrakcji. Śląski Ogród Zoologiczny, jak co roku, przygotował żywą szopkę. Obok świętych zamieszkały tam osiołki, kozy i owieczki. Szopka będzie wystawiona do 6 stycznia. W tym czasie zoo ma być otwarte w godz. 9-16, a bilety można kupić taniej w kasach. Koszt to 7 zł 50 gr (normalny) i 2 zł 50 gr (ulgowy).

Kolejna świąteczna opcja to Winter Legendia, czyli specjalna oferta Śląskiego Wesołego Miasteczka na czas świąt. Goście będą mogli nie tylko skorzystać z kilku dostepnych atrakcji. Na wejściu można zjeść oscypek lub wypić grzańca, a później czeka ognisko. Na nim chętni zrobią pianki marshmallow. Cały teren wesołego miasteczka zyskał świąteczne iluminacje. Poza tym cena wstępu również będzie niższa niż zwykle. Bilety wstępu w tych dniach kosztować będą 19 zł (jedna cena dla dorosłych i dzieci od 3 roku życia; bilet dla dzieci w wieku 1-3 kosztuje 1 zł). Dostępne będą atrakcje: Bazyliszek, Legendia Flower, Magical Lake Expedition, Tea Cups, Circus Tea Cups, Magical Postal Service, Sailor Academy, Air Baloons, Electric Ring oraz Korona Ziemi. Legendia ma być czynna w godz. 12.00 – 18.00.

W Parku Śląskim można się poza tym przejechać „Elką”.Kolejka zostanie uruchomiona drugiego dnia świąt. Będzie czynna od godz. 10 do 17.

Święta w Muzeum Śląskim to okazja do odwiedzenia wystaw stałych i czasowych. Jednak dostępna będzie też ekspozycja przygotowana z okazji Bożego Narodzenia. „Po kolędzie…” w Cetrum Scenografii Polskiej prezentuje kolekcję szopek ze zbiorów muzeum. Zwiedzający mogą zobaczyć jak zmieniały sie one na przestrzeni lat. Wystawa szopek potrwa do 6 stycznia, a muzeum będzie czynne w drugi dzień świąt w godz. 10-20. Bilet stępu na ekspozycję „Po kolędzie…” kosztuje 1 zł. Pozostałe bilety będą w standardowych cenach.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*