Reklama

Muza w Muzeum. Dzisiaj rusza cykl koncertów w plenerze

Redakcja
„Muza w Muzeum” – pod taką nazwą w sierpniu odbędą się trzy koncerty na terenie Muzeum Śląskiego.  Cykl rozpocznie się dzisiaj.

Sierpniowe koncerty plenerowe przy Muzeum Śląskim. Dzisiaj rusza cykl „Muza w Muzeum”. To trzy środowe koncerty na terenie muzeum. W pierwszej kolejności wystąpi katowicki duet Deux Lynx. Adam Jędrysik (gitara) i Miłosz Berdzik (perkusja) tworzą muzykę na styku nowoczesnego i eksperymentalnej muzyki elektronicznej z wyrazistymi bitami. Są laureatami kilku ogólnopolskich nagród m.in. Jazz Juniors, Blue Not Poznań Competition, Jazz nad Odrą. Ich koncert rozpocznie się o godz. 20.00.

O tej samej porze rozpoczną się dwa inne zaplanowane na końcówkę sierpnia koncerty.

24.08, godz. 20.00 – PARNAS BRASS BAND

Pierwszy rok działalności grupy skupiał się na koncertach ulicznych, co było próbą kultywowania tradycji zapoczątkowanej przez zespoły nowoorleańskie. Zespół wykonał setki takich koncertów na terenie całej Europy. Aktualnie ich poczynania skupiają się na działalności festiwalowej/ klubowej. W 2017 roku wydana została debiutancka płyta Parnas Brass Band pt. „Z chodnika do radioodbiornika”. Zespół wystąpił gościnnie na płycie legendarnego polskiego zespołu punkrockowego Big Cyc pt. „30 lat z wariatami”, która została wydana w 2019 roku.

31.08, godz. 20.00 – Kev Fox solo

Songwriter, gitarzysta i wokalista pochodzący z UK, od kilku lat mieszkający w Polsce. Jest znany ze znakomitego duetu Smolik / Kev Fox. Album SMOLIK//KEV FOX który wspólnie stworzył z producentem i multiinstrumentalistą Andrzejem Smolikiem sprzedał się w platynowym nakładzie i został wyróżniony m.in. Fryderykiem 2016 za najlepszy album roku. W 2018 ukazała się QUEEN OF HEARTS czyli EP, której sesja nagraniowa miała miejsce w legendarnym Real World Studios w UK, którego właścicielem jest Peter Gabriel. Premiera koncertowa EP miała miejsce w ramach Live Sesji w YouTube Space w Berlinie. Solowe koncerty Keva to kilka utworów, które nie znalazły się na płytach SM//KV oraz utwory artystów, którzy byli lub nadal są dla niego inspiracją.
31.08 – Kev Fox  solo

Bilet na pojedynczy koncert kosztuje 10 zł. Taka wejściówka umożliwia wjazd na wieżę widokową szybu Warszawa II w dniu koncertu w godzinach 10.00-22.00 lub w inny dzień do końca sierpnia. Więcej infomracji i bilety są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*