Reklama

Można się zaszczepić w muzeum przy okazji wizyty na jarmarku świątecznym

Redakcja
Punkt szczepień w Katowicach przeniesiony po raz drugi. Ponownie można zaszczepić się w budynku Muzeum Śląskiego. Tym razem przy Rynku.

Do punktu szczepień w Międzynarodowym Centrum Kongresowym ustawiały się jeszcze kilka miesięcy temu tłumy. Punkt w MCK został uruchomiony 12 stycznia. Przez pół roku podano tu ok. 150 tys. dawek szczepionki. Później, w połowie czerwca, punkt przeniesiono do Muzeum Śląskiego, do budynku dawnej łaźni kopalni. Niedawno zmienił on ponowie lokalizację, ale pozostał w tej samej instytucji.

Punkt już od kilku tygodni działa przy al. Korfantego 3. To nieużytkowana od kilku lat siedziba Muzeum Śląskiego. Na parterze powstały stanowiska do szczepień, a do punktu nie ma na co dzień kolejek. Jednak powoli coraz więcej osób, które do tej pory nie zaszczepiły się przeciwko Covid-19, decyduje się na przyjęcie szczepionki. W ostatnim tygodniu widać spory wzrost liczby wykonywanych szczepień. Nawet po kilkanaście tysięcy osób dziennie przyjmuje pierwszą, drugą lub trzecią dawkę.

Od początku grudnia aż do wigilii Bożego Narodzenia na szczepionkę nie trzeba się nawet zapisywać. Wszystkie osoby z wystawionym e-skierowaniem mają możliwość zaszczepienia się w punktach szczepień powszechnych bez konieczności wcześniejszego zapisania się. Do takich punktów zalicza się również ten przy katowickim Rynku.


Tagi:

Komentarze

  1. Aga 4 grudnia, 2021 at 10:13 pm - Reply

    Dobrze, że piszecie, bo wbrew pozorom bardzo ciężko znaleźć takie informacje. Tylko jeszcze proszę o info w jakich godzinach szczepią. Bo jak 9-14, to pytanie kiedy człowiek pracujący czy uczeń ma przyjść. Nie zawsze da się zwolnić – mimo, że niby można.

Dodaj komentarz

*
*