Reklama

Można już wypożyczyć elektryczne samochody na minuty w promocyjnych cenach

G. Ż.
Z lekkim opóźnieniem Tauron i ING uruchomili usługę wypożyczania samochodów elektrycznych na minuty. Do dyspozycji jest 10 samochodów, a 60 sekund jazdy kosztuje 24 grosze.

Kilka dni temu pisaliśmy o wspólnym projekcie Tauronu i ING Banku Śląskiego. Efektem współpracy jest pilotażowy program budowy stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz uruchomienie wypożyczalni elektrycznych samochodów. Inicjatywa miala ruszyć z początkiem szczytu klimatycznego, który w Katowicach oficjalnie rozpoczął się w poniedziałek. Zgodnie z zapowiedzią, 10 samochodów miało zostać przeznaczonych dla gości szczytu, a 10 dla mieszkańców. We wtorek po południu Tauron poinformował, że właśnie uruchomił aplikację do wypożyczania aut. Nazywa się eCar od TAURONA. Dostępna jest na razie tylko w wersji na Androida oraz na stronie www.tauron.pl/tauron/tauron-innowacje/carsharing. W najbliższym czasie ma też zostać uruchomiona aplikacja na iOS.

Jak już wspomnieliśmy, na razie mieszkańcy mają do dyspozycji 10 samochodów. Po zakończeniu szczytu klimatycznego ta liczba wzrośnie do 20. To VW e-Golf, Nissan LEAF, BMW i3 i RENAULT ZOE.

W listopadzie Tauron oddał do użytku sieć terminali do ładowania samochodów elektrycznych składającą się z czterech szybkich stacji ładowania (DC) oraz 19 przyspieszonego ładowania (AC). Stacje usytuowane są w centrum miasta m.in. przy Międzynarodowym Centrum Kongresowym czy Hotelu Vienna House (dawniej Hotel Angelo) przy ulicy Sokolskiej, a także w poszczególnych dzielnicach Katowic: os. Witosa, Ligocie, Bogucicach, Piotrowicach-Ochojcu czy Giszowcu. Ze wszystkich terminali kierowcy samochodów elektrycznych mogą korzystać bezpłatnie.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*