Reklama

Można już szykować wnioski do Budżetu Obywatelskiego. Niedługo rusza kolejna edycja

Redakcja
Na początku kwietnia rozpocznie się przyjmowanie wniosków do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Do rozdysponowania będzie 15,637 mln zł.

Projekty w 10. edycji BO można składać od 4 do 28 kwietnia. Następnie przejdą one weryfikację formalną i merytoryczną. Wszystko zakończy głosowanie, które odbędzie się we wrześniu.

Podobnie jak w poprzednim roku, również i teraz urzędnicy zapowiadają, że do głosowania nie zostaną dopuszczone takie projektu, jak budowa tężni, lodowiska, wodnych placów zabaw czy ustawienie stacji wypożyczalni rowerów miejskich. Chodzi o to, że takie inwestycje generują później wysokie koszty utrzymania. Projekty dotyczące Ochotniczych Straży Pożarnych powinny być zgłaszane jako zadania ogólnomiejskie. Z kolei na terenach należących do wspólnot mieszkaniowych, Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego czy spółdzielni mieszkaniowych dopuszczalna jest realizacja wyłącznie zadań nieinwestycyjnych.

Wnioski do budżetu obywatelskiego można złożyć na kilka sposobów: elektronicznie za pomocą formularza online, poprzez ePUAP lub e-mail oraz papierowo. Taki wniosek należy osobiście lub przez pełnomocnika dostarczyć do Punktu Konsultacyjnego BO mieszczącego się w budynku Urzędu Miasta (Rynek 13), w pokoju 205.

Złożone wnioski przejdą weryfikację formalną (do 29 maja) oraz merytoryczną (do 10 sierpnia). Na projekty zgłoszone w 10. edycji Budżetu Obywatelskiego będzie można oddać swój głos od 11 do 24 września 2023 r.

Harmonogram X edycji Budżetu Obywatelskiego w Katowicach:

Zgłaszanie projektów zadań do Budżetu Obywatelskiego od 4 do 28 kwietnia 2023 r.

Weryfikacja formalna i ogłoszenie wyników do 29 maja 2023 r.

Łączenie zgłoszonych wniosków do 30 czerwca 2023 r.

Zgłaszanie zastrzeżeń i uwag do zadań do 30 czerwca 2023 r.

Weryfikacja merytoryczna i ogłoszenie wyników do 10 sierpnia 2023 r.

Wycofanie wniosku do 25 sierpnia 2023 r.

Głosowanie od 11 do 24 września 2023 r.

Podanie wyników głosowania do 29 września 2023 r.

Wszystkie niezbędne informacje można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*