Reklama

Można dostać do 37 000 zł dofinansowania na wymianę pieca i ocieplenie domu

Redakcja
Wnioski o dofinansowanie do wymiany pieca w domu jednorodzinnym w ramach programu „Czyste Powietrze” można od dziś składać w urzędzie miasta. Na pieniądze z budżetu państwa mogą liczyć osoby, które spełnią kilka kryteriów, w tym to najważniejsze, czyli dochodowe.

Program „Czyste Powietrze” skierowany jest do właścicieli domów jednorodzinnych, którzy ogrzewają je nieefektywnymi piecami na paliwo stałe, czyli najczęściej, na węgiel. Mogą się oni starać o dofinansowanie do wymiany źródła ciepła na bardziej ekologiczne oraz na zakup i montaż pompy ciepła typu powietrze-woda lub gruntowej pompy ciepła do celów ogrzewania lub ogrzewania i podgrzania wody. Dodatkowo mogą być wykonane m.in. zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej, wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, ocieplenie przegród budowlanych, okien, drzwi zewnętrznych, drzwi/bram garażowych oraz audyt energetyczny, dokumentacja projektowa i ekspertyzy.

Maksymalna kwota dotacji może wynieść 37 000 zł. Mogą z niej skorzystać osoby fizyczne, będące właścicielami lub współwłaścicielami budynków mieszkalnych jednorodzinnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą, o dochodzie rocznym nieprzekraczającym kwoty 100 000 zł,

W grudniu 2020 roku Katowice oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach (WFOŚiGW) podpisały porozumienie dotyczące wsparcia w realizacji programu „Czyste Powietrze”. Dzięki temu w Miejskim Centrum Energii przy ul. Młyńskiej 2 od lutego można uzyskać pomoc w wypełnieniu i przesłaniu do WFOŚiGW  wniosków o dofinansowane.

Osoby zainteresowane pomocą w wypełnieniu wniosku i jego złożeniem powinny najpierw zadzwonić pod numer (32) 259 32 85 lub napisać na adres mailowy [email protected], żeby umówić się na indywidualne konsultacje w punkcie. Z uwagi na RODO oraz reżim sanitarny, w MCE może przebywać pracownik i jedna osoba. Konsultacje udzielane są od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu miasta.

Więcej o programie „Czyste Powietrze” można przeczytać TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*