Reklama

Mężczyźni przebadają się w Katowicach za darmo pod kątem raka prostaty i jąder

Redakcja
Coroczna akcja Movember w jednym z centrów handlowych w Katowicach. W najbliższy weekend mężczyźni będą mogli wziąć udział w badaniach pod kątem prostaty. Będą one darmowe.

Movember zaczyna się w listopadzie, ale tym razem ruszy nieco wcześniej. Już w sobotę w Galerii Katowickiej mężczyźni wezmą udział w darmowych badaniach. O tym, jak ważna jest profilaktyka nowotworów męskich narządów płciowych świadczą liczby: 1500 nowych przypadków raka jądra i 15 000 zachorowań na raka prostaty odnotowuje się w Polsce każdego roku.

23 października, w sobotę, w Galerii Katowickiej prowadzone będą bezpłatne badania profilaktyczne dla mężczyzn. Panowie przed 40. rokiem życia będą mogli sprawdzić zdrowie swoich jąder w badaniu USG, starsi oznaczą poziom PSA, czyli markera nowotworowego prostaty we krwi. Badania przesiewowe będą prowadzone w godzinach 10.00-20.00. Żeby z nich skorzystać, nie  trzeba się zapisywać, decyduje kolejność przybycia. Zarówno badania USG, jak i testy poziomu PSA, nie wymagają żadnego przygotowania poza zachowaniem higieny osobistej.

Katowice są jednym z ośmiu miast, w których realizowana będzie akcja badań przesiewowych. Regulamin korzystania z badań oraz szczegóły kampanii Movember Polska 2021 są dostępne TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*