Reklama

Morderstwo w Hotelu Diament. Wkrótce wyrok

Grzegorz Żądło
Kończy się proces w sprawie zabójstwa, do którego doszło 19 października 2020 w Park Hotel Diament w Katowicach. Jak wynika z ustaleń prokuratury, Anna B. strzeliła z broni czarnoprochowej w głowę obywatela Maroka Mohameda R. Mężczyzna zginął na miejscu.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa Katowice Południe, która 11 czerwca 2021 roku skierowała do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia. Śledczy oskarżyli Annę B, że „działając z zamiarem pozbawienia życia Mohameda R oddała do niego strzał z rewolweru czarnoprochowego w głowę, powodując obrażenia ciała skutkujące zgonem”. 

Ciało obywatela Maroka znalazła w hotelowym łóżku obsługa. Wcześniej para spędziła tam noc. Po wyjściu z hotelu kobieta chciała się rzucić pod samochód na autostradzie A4. To właśnie tam została zatrzymana.

W czasie trwania śledztwa, kobieta była badana przez biegłych psychiatrów  i psychologa. W swojej opinii stwierdzili oni, że w chwili popełniania morderstwa miała znacznie ograniczoną zdolność oceny swojego czynu, czyli mówiąc prościej, miała ograniczoną poczytalność.

Annie B. grozi kara od 8 lat więzienia, 25 lat lub dożywocie. Biorąc pod uwagę ograniczoną poczytalność, sąd może zastosować nadzwyczajne złagodzenie kary.

Wyrok ma zostać ogłoszony za kilka dni.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*