Reklama

Młody mężczyzna znaleziony przy bloku na os. Paderewskiego. Skoczył z okna

fot. Mariola Powroźna.

Redakcja
Mężczyzna spadł z wysokości na os. Paderewskiego. Wszystko wskazuje na to, że chciał popełnić samobójstwo. Trafił do szpitala w stanie krytycznym.

Kilkugodzinna akcja służb na os. Paderewskiego. Po tym, jak ktoś z przechodniów zauważył leżącego obok bloku przy ul. Granicznej 53 mężczyznę, na miejscu lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ratownicy rozłożyli parawan, bo mężczyzna miał liczne obrażenia. Stąd przetransportowano 22-latka w stanie krytycznym do szpitala na Ochojcu. Lekarz stwierdził, że rany świadczą o upadku z wysokości. Mężczyzna ma połamane nogi, uraz głowy i uszkodzone płuca. W trakcie czynności policjanci na klatce schodowej znaleźli otwarte okno na 7. piętrze bloku. Najprawdopodobniej to stąd skoczył 22-latek.

fot. Mariola Powroźna.

10 września obchodzony był Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Jak  wynika z policyjnych statystyk, w Polsce więcej osób popełnia samobójstwa, niż ginie w wypadkach drogowych. W 2021 roku życie odebrało sobie 5201 osób. Według Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego w zeszłym orku odnotowano aż 77% wzrost zachowań samobójczych wśród młodzieży. Specjaliści apelują o niebagatelizowanie żadnego sygnału. Z kolei osoby, które zmagają się z myślami samobójczymi, zachęcają do rozmowy.

Jeżeli potrzebujesz pomocy, masz myśli samobójcze, powiedz o tym swoim bliskim. Jeżeli jesteś z tym sam, możesz zadzwonić pod bezpłatny telefon zaufania: 116 111 (dzieci i młodzież) lub 116 123 (dorośli). By zadzwonić na telefon zaufania dla dzieci i młodzieży NIE POTRZEBUJESZ zgody dorosłych. Możesz to zrobić w każdej chwili. Gdy wiesz, że zagrażasz samemu sobie lub wiesz, że ktoś z Twoich bliskich chce popełnić samobójstwo nie wahaj się zadzwonić pod numer alarmowy112.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*