Reklama

Miuosh, Rojek i Beata Netz z nagrodami prezydenta za osiągnięcia w kulturze

Łukasz Kądziołka
– Kultura dzisiaj zmienia oblicze tego miasta – mówił prezydent Marcin Krupa. W tym roku nagrodę prezydenta Katowic za zasługi w dziedzinie kultury dostali Beata Netz, Artur Rojek i Miuosh. Ten ostatni po rozdaniu nagród zagrał krótki koncert.

W tym roku postanowiłem wymieszać pewne nurty. To jest pewien wyraz podziękowania za to, co państwo robicie. Cieszę się bardzo, że Katowice mają takich ludzi – powiedział prezydent Marcin Krupa chwilę po wręczeniu nagród. Jako pierwsza nagrodę odebrała Beata Netz, dziennikarka telewizyjna, która w swoich filmach porusza ważne społeczne i kulturalne problemy Śląska oraz przybliża sylwetki ważnych Ślązak. Oprócz tego jest założycielką Salonu Polsko-Węgierskiego im. Feliksa Netza.

Kolejny laureat to Artur Rojek, muzyk, promotor i organizator. Nagrodę z rąk prezydenta odebrał za organizację OFF Festivalu i kilkuletnią współpracę z miastem. Najmłodszy z wyróżnionych to raper Miuosh. Otrzymał nagrodę za wkład w promocję Katowic dzięki muzyce, która trafia do młodych ludzi. Sam raper po uroczystości wystąpił ze swoim zespołem KATO Band.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*