Reklama

Ministerstwo Zdrowia w codziennych raportach będzie podawać liczbę ponownie zakażonych

Redakcja
Ministerstwo zmienia sposób komunikowania o liczbie zakażonych koronawirusem. Powodem tej decyzji jest wiodąca aktualnie mutacja wirusa SARS-COV-2.

Trwa kolejna fala pandemii koronawirusa w Polsce. Zaledwie 10 dni temu padł rekord nowych przypadków zakażenia podawanych co dobę. 27 stycznia liczba zarażonych wirusem SARS-COV-2 przekroczyła 57 tys. osób. To najwięcej od wybuchu pandemii. W kolejnych dniach dane pokazywały nieznaczny spadek, ale jeszcze w czwartek, 3 lutego, odnotowano ponad 54 tys. nowych przypadków.

Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 24 404 pozytywnych wynikach testu na koronawirusa. Z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba, a kolejne 9 zmarłych osób miało koronawirusa i choroby współistniejące. Podobnie jak w poprzednich dniach, województwo śląskie jest jednym z regionów z najwyższym dziennym przyrostem przypadków. Dzisiaj ich liczba przekroczyła 2,5 tys.

Po raz pierwszy w podawanych przez Ministerstwo Zdrowia danych pojawiła się nowa liczba – ponownych zakażeń.
W związku z rosnącą falą ponownych zakażeń, która jest charakterystyczna dla fali wirusa w wersji Omikron, zmieniamy system raportowania, wskazując dodatkowo liczbę osób, które zakaziły się ponownie” – poinformował resort w mediach społecznościowych. Wśród zakażonych w ciągu doby 24 404 osób, ponownych zakażeń było 2 427. Od teraz taka informacja będzie pojawiała się w codziennych raportach dotyczących koronawirusa.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*