Reklama

Minister zdrowia: Pod koniec tygodnia możemy mieć kilka tysięcy przypadków zarażenia koronawirusem

Redakcja
W porannym wywiadzie w RMF FM minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że pod koniec tygodnia w Polsce może być nawet kilka tysięcy osób zarażonych koronawirusem. Dodał, że trudno powiedzieć kiedy nastąpi szczyt zachorowań.

Uważam, że koniec tego tygodnia możemy mieć dobrych parę tysięcy przypadków zarażenia. Tak to wygląda gdzie indziej. Mamy modele innych krajów. Na pewno będzie znaczny wzrost zachorowań, więcej osób w szpitalu. Dla niektórych będzie to tragiczne zachorowanie. Osoby powyżej 80. roku życia mają bardzo wysoką śmiertelność – mówił w RMF FM minister zdrowia.

Dodał, że na razie nie czuje powiewu optymizmu. – Raczej bardzo poważne działania, wręcz 24-godzinne, zabezpieczenie sprzętu, organizacja miejsc, gdzie ludzie mogą przebywać w tej chorobie. Mówienie, że ten wirus będzie jak grypa sezonowa jest wróżeniem z fusów. 

Ministerstwo Zdrowia podało rano, że w Polsce jest 15 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. 8 osób z woj.śląskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi już 649. 7 osób zmarło.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*