Reklama

Mimo pandemii, w 2021 roku w woj. śląskim przybyło milionerów. W Katowicach również

Redakcja
W woj. śląskim mieszka ponad 4200 milionerów. Tak wynika z zeznań podatkowych złożonych za 2021 rok. Choć tak naprawdę nie wiadomo ile osób dysponuje milionowym majątkiem, bo dane skarbówki mówią jedynie o co najmniej milionie rocznego przychodu.

W zeznaniach podatkowych za rok 2021 przychód powyżej 1 mln złotych wykazało 428 podatników więcej niż w zeznaniach za rok 2020 i 0 760 więcej niż za 2019 r. Podobnie jak w 2020 r., większość milionerów rozliczyła się w bielskich i częstochowskich urzędach skarbowych.

Najwięcej milionerów mieszka w okolicach Częstochowy, Bielska-Białej oraz Katowic. W dalszej kolejności najwięcej największe dochody wykazują mieszkańcy Tychów, Tarnowskich Gór oraz Gliwic.

Podobnie jak w latach poprzednich największą grupę śląskich milionerów stanowią przedsiębiorcy. Są to osoby prowadzące działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym (prawie 90% milionerów). Drugie miejsce zajmują osoby osiągające przychód ze stosunku pracy oraz działalności wykonywanej osobiście (5,5%). W grupie osób zarabiających powyżej miliona złotych znaleźli się również podatnicy uzyskujący przychody z obrotu papierami wartościowymi (prawie 4%).

Poniżej zestawienie ze szczegółowymi danymi dotyczącymi liczby milionerów z podziałem na urzędy skarbowe w rozliczeniach podatkowych za 2021 oraz 2020 r.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*