Reklama

Chcesz nauczyć dzieci oszczędzania wody i energii? Przyjdź z nimi na nietypową wystawę

Redakcja
Jak prać bez nieprzyjaznej chemii? Jak zużywać mniej wody? Jak ograniczyć liczbę przedmiotów w domu? Między innym na takie pytania odpowiada wystawa w formie mieszkania., która powstała na parterze kamienicy przy ul. Młyńskiej. Ekoeksperymentarium to nowa wystawa dla całych rodzin. Biletem wstępu są plastikowe torebki.

Mieszkanie państwa Łaskotków to nowa propozycja edukacyjna dla całych rodzin. W specjalnie zaprojektowanej przestrzeni przy ul. Młyńskiej 2 dzieci i rodzice mogą dowiedzieć się jak na co dzień żyć ekologicznie. Mieszkanie skłąda się z kilku pomieszczeń. Salon to miejsce, w którym można dowiedzieć się jak oszczędzać na ogrzewaniu i oświetleniu mieszkania. Podzielony na pół pokój dziecięcy ma udowadniać, że mniej oznacza więcej. W kuchni uczestnicy nauczą się jak używać zamienników środków czyszczących. Spróbują wywabić plamę i zrobić ekologiczny klej. To również miejsce, gdzie animatorzy opowiedzą o segregacji odpadów. Kolejnym pomieszczeniem jest łazienka. To tu łatwo będzie zaobserwować jak marnuje się wodę, na przykład podczas mycia zębów. Na zakończenie makieta tramwaju przekonuje do przesiadki do komunikacji miejskiej.

To kolejny z miejskich projektów, w którym pokazujemy, jak wiele można zrobić, dokonując drobnych zmian w codziennych nawykach. Pokazujemy w nowatorski sposób, nie tylko dzieciom, ale i dorosłym, jak dbać o środowisko i to nie wychodząc z domu. Ekoeksperymentarium to doskonała zabawa dla całych rodzin – zachęca Marcin Stańczyk, naczelnik wydziału promocji w UM Katowice. Ekoeksperymentarium będzie otwarte do 16 grudnia (od wtorku do piątku w godz. 9-18, a w weekendy od 11-17). Wstęp jest bezpłatny, ale goście proszeni są o przyniesienie ze sobą niepotrzebnych plastikowych toreb. Powstanie z nich choinka wykonana szydełkiem. Poza stałą wystawą, która została otwarta w czwartek, w nowej przestrzeni zaplanowano również wydarzenia towarzyszące. Już dzisiaj odbędzie się prelekcja m.in o tym jakie produkty wybierać, żeby nie szkodzić środowisku. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17. Z kolei w sobotę, o godz. 12, razem z wolontariuszami ze Stowarzyszenia Wolnej Herbaty będzie można zrobić eko-torbę na zakupy. Na sobotnie warsztaty obowiązują zapisy pod adresem: [email protected]Liczba miejsc jest ograniczona. Informacje o nadchodzących wydarzeniach można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*