Reklama

Mieszkańcy Zawodzia nie chcą ograniczenia sprzedaży alkoholu. Zagłosowało niewiele osób

Redakcja
Mieszkańcy kolejnej dzielnicy zagłosowali przeciwko wprowadzeniu nocnej prohibicji. Po konsultacjach miasto rezygnuje z wprowadzenia ograniczeń w handlu alkoholem.

Przez dwa tygodnie, od 16 do 30 listopada, mieszkańcy Zawodzia mogli wyrazić opinię dotyczącą nocnej prohibicji. O przeprowadzenie konsultacji wystąpiła pod koniec 2020 roku Rada Jednostki Pomocniczej nr 3, ale udało się to zrobić dopiero w tym roku. Wyniki konsultacji jednoznacznie świadczą o tym, że większość nie chce wprowadzenia zakazu sprzedaży napojów alkoholowych w godzinach od 22.00 do 6.00 rano. Mieszkańcy mogli głosować za pomocą ankiet online lub podczas spotkania, które odbyło się 21 listopada w Miejskim Domu Kultury „Bogucice – Zawodzie”.

Dzisiaj miasto podsumowało konsultacje społeczne w Zawodziu. Zainteresowanie nimi było niewielkie. Za to było sporo nieważnych głosów. Za pomocą formularza swoją opinię wyraziło 351 osób. Jednak aż 29% głosów (102 formularze) nie zostało wziętych pod uwagę. Jak informuje urząd, zostały uznane za nieważne z kilku powodów. Niektóre ankiety nie zawierały danych osobowych, w niektórych przypadkach dane były niepełne, część głosów oddali mieszkańcy spoza dzielnicy.

Spośród 249 uznanych głosów, zdecydowana większość była przeciwna. Za utrzymaniem obecnych zasad sprzedaży zagłosowało 74% osób.  Również większość osób zabierających głos podczas dyskusji w trakcie spotkania konsultacyjnego deklarowała się jako przeciwnicy wprowadzenia nocnej prohibicji. Łącznie przeciw wprowadzeniu ograniczeń w Zawodziu opowiedziało się 185 osób (74%), 62 osoby (25 %) były za, a 2 osoby (1%) zaznaczyły, że nie mają zdania w tym temacie.

W związku z wynikami konsultacji miasto odstąpiło od pomysłu wprowadzenia nocnej prohibicji w Zawodziu.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*