Reklama

Mieszkańcy Katowic ruszyli po zapasy na majówkę. Piekarnie są oblegane

Redakcja
Kolejki w sklepach przed majówką. W Katowicach, żeby kupić chleb, w wielu miejscach trzeba stać nawet kilkanaście minut w kolejce.

Wystarczą trzy dni zamkniętych sklepów, żeby przed majówką zrobiło się w nich tłoczno. W najbliższy weekend zdecydowana większość sklepów będzie zamknięta. Znajdą się też takie, które mogą działać ze skróconymi godzinami pracy. Można się spodziewać, że przez najbliższe dwa dni otwarte będą niektóre sklepy sieci Żabka czy Lewiatan. Poza tym większe markety i dyskonty będą miały trzydniową przerwę. Dlatego na przykład sklepy Biedronka były otwarte całodobowo lub do godziny 2.00 dzisiejszej nocy.

Ruch widać również w mniejszych sklepach. Najdłużej trzeba poczekać na pieczywo. W centrum Katowic od rana kolejki ustawiają się do piekarń na pl. Miarki, ul. 3 Maja czy ul. Kościuszki. Najprawdopodobniej po porannym szczycie może być już po południu duży problem z kupieniem chleba czy innych wypieków. Jeśli towaru nie zabraknie, to i tak trzeba będzie odstać swoje w kolejce. Podobnego tłoku można spodziewać się w godzinach popołudniowych i wieczornych w dużych sklepach i marketach spożywczych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*