Reklama

Mieszkańcy Katowic zdecydowali na co pójdą pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

Na ul. Kozielskiej zostaną zamontowane kamery miejskiego monitoringu.

S. K.
Ponad połowa z dopuszczonych do głosowania projektów lokalnych zostanie zrealizowana z pieniędzy Budżetu Obywatelskiego. Ich łączny koszt to ponad 16 mln zł.

Urząd miasta ogłosił wyniki głosowania, które trwało tydzień i zakończyło się w niedzielę. O tym, które projekty ogólnomiejskie zyskały największe poparcie, piszemy TUTAJ.

PRZECZYTAJ TEŻ: W Katowicach powstanie tężnia solankowa

Jeśli chodzi o projekty dzielnicowe, to najwięcej zostanie zrealizowanych w Śródmieściu i Kostuchnie – po 10. Największe pieniądze zostaną jednak wydane w Ligocie-Panewnikach. Będzie to kwota 1 373 320 złotych. Ta dzielnica może też pochwalić się najwyższą liczbą zgłoszonych projektów (21) i głosujących (3222). Najaktywniejsi okazali się jednak mieszkańcy Nikiszowca i Janowa, gdzie frekwencja osiągnęła 21,59%.

Katowiczanie jasno dali do zrozumienia, że w swoich dzielnicach chcą więcej kultury. Urząd miasta będzie musiał zrealizować aż 38 zadań z tego obszaru, związanych przede wszystkim z powiększaniem zasobów bibliotek (m.in. w Zawodziu, Podlesiu i na os. Witosa) i działalnością domów kultury. Dużo pracy czeka też wydział edukacji. W głosowaniu przeszły 32 projekty dotyczące funkcjonowania, modernizacji i renowacji szkół i przedszkoli. Znaczna część dotyczy przylegającej do nich infrastruktury sportowej i rekreacyjnej. Wyremontowane zostaną m. in. boiska w Zawodziu i na os. Paderewskiego.

W trzech dzielnicach mieszkańcy postanowili zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo. Nowy monitoring pojawi się na terenie Janowa, os. Paderewskiego i Muchowca. W Śródmieściu, w rejonie ulic Mikołowskiej, Kozielskiej, Wilimowskiego i Raciborskiej, zainstalowane zostaną trzy punkty kamerowe połączone z systemem KISMiA. Zresztą wszystkie nowe kamery mają być częścią miejskiego monitoringu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak działa miejski monitoring w Katowicach

Najdroższe przedsięwzięcia zrealizuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów. To budowa miejsca wypoczynkowego i rekreacyjnego dla dzieci i dorosłych na os. Tysiąclecia (839 tys. złotych) oraz budowa nowych chodników w zachodniej części Brynowa (820 tys. złotych).

Wyniki głosowania i listę wszystkich projektów, które zostaną zrealizowane w 2017 roku można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*