Reklama

Miejska spółka zajmie się utrzymaniem szaletu na Rynku

Redakcja
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej zajmie się utrzymaniem szaletu na Rynku. Miejska spółka była jedynym oferentem w przetargu ogłoszonym przez urząd miasta.

Do pracy firmy obsługującej miejski szalet na Rynku od dawna było wiele zarzutów. W pomieszczeniach często było brudno i śmierdziało. Poza tym, nie działała część urządzeń. W końcu władze miasta nie wytrzymały i poprosiły o pomoc MPGK. Miejska spółka wzięła udział w przetargu i była jedynym oferentem. Postępowanie na utrzymanie  miejskich toalet zostało podzielone na dwie części. Jedna dotyczyła tylko szaletu na Rynku, druga pozostałych toalet (pl. Wolności, pl. Szramka, pl. Andrzeja, pl. Miarki, pl. Powstańców Śląskich, ul. Powstańców w podziemiach Archikatedry pw. Chrystusa Króla, pl. Miast Partnerskich, ul. Panewnicka, w Parku Boguckim). Swoją ofertę na obsługę wymienionych toalet złożyło konsorcjum Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe VICA-SECURITY Sp. z o.o. oraz Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe VICA-SECURITY Jan Kobryński. Zarówno oferta MPGK, jak i wspomnianego konsorcjum mieszczą się w zakresie cenowym wyznaczonym przez miasto. MPGK zaproponowało za swoje roczne usługi utrzymania szaletu przy Rynku 418 894 zł, a konsorcjum za obsługę pozostałych toalet – 1 099 427 zł.

Oficjalnie przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty. Miasto czeka na uzupełnienie dokumentacji wymaganej w zamówieniu. Umowy powinny zostać podpisane w ciągu najbliższych kilku dni.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*