Reklama

Miasto zapłaci odszkodowanie za budowę centrum przesiadkowego w Ligocie

Ł. K.
Od zakończenia budowy centrum przesiadkowego w Ligocie minęło już kilka miesięcy. Teraz miasto musi zapłacić odszkodowanie, bo takie są przepisy.

Po oddaniu do użytku centrum przesiadkowego „Ligota” pojawiły się krytyczne komentarze. Samo uruchomienie węzła opóźniło się o około 4 miesiące, bo był problem z maszynami parkingowymi. Zdaniem wielu osób inwestycja przy stacji kolejowej w Ligocie nie spełnia swojej funkcji. W pełni centrum przesiadkowe działa od połowy marca tego roku. Koszt budowy wyniósł nieco ponad 9 mln zł. Jednak okazuje się, że miasto poniesie dodatkowe wydatki. Inwestycja została zrealizowana na podstawie specustawy tzw. ZRID. Zgodnie z nią wszystkie tereny konieczne do budowy centrum stały się własnością miasta. W większej części grunty, które wykorzystano do realizacji, należały do PKP S.A. Na terenach kolejowej spółki znalazły się m.in. drogi, ścieżki rowerowe, chodniki, parkingi oraz infrastruktura techniczna. Łącznie to ponad 3,7 tys. m kw. Z tego powodu miasto musi wypłacić PKP jednorazowe odszkodowanie. Jego wysokość to 280 tys. zł.


Tagi:

Komentarze

  1. Kuntakanten 20 sierpnia, 2019 at 11:24 pm - Reply

    Jak ktos wymysli jeszcze funkcje DLA tego centrum posmiewskowego to bedzie git. Mozna bylo za ta kase np. monitoring zrobic

Dodaj komentarz

*
*