Reklama

Miasto walczy z nielegalnym parkowaniem za Supersamem

Łukasz Kądziołka
Nowy znak i ulotki mają rozwiązać problem rozjeżdżania terenu za Supersamem. Kierowcy niszczyli tam trawniki, które teraz trzeba będzie odnowić. Mandaty mają zniechęcić do parkowania „na dziko”.

Miasto zabrało się za problem parkowania obok Supersamu. Łącznik, który biegnie po wschodniej stronie w kierunku Superjednostki, służył kierowcom jako droga dojazdowa. Z kolei chodnik za Supersamem i trawniki przy szkole traktowali jako parking. Odkąd powstało centrum handlowe, kierowcy byli coraz bardziej bezczelni. Jak zawsze po zimie, widać skutki parkowania na trawnikach. Teraz trzeba je będzie wyrównać i posiać trawę na nowo. W końcu miasto podjęło kroki, żeby ograniczyć parkowanie „na dziko”. Najpierw kierowców przepędził Supersam. Około miesiąc temu od strony Superjednostki pojawiły się słupki, bo samochody były zaparkowane coraz bliżej wejścia. Z kolei wczoraj pojawił się nowy znak zakazu ruchu. Postawił go tu Zakład Zieleni Miejskiej na wniosek straży miejskiej. Dzięki niemu strażnicy będą mogli skuteczniej karać za nielegalne parkowanie. Do tej pory mandaty dostawali wyłącznie kierowcy, którzy niszczyli zieleń. Poza tym za wycieraczkami pojawiły się takie ulotki jak na zdjęciu obok.

Dzisiaj samochodów było już mniej niż zwykle. Kierowcy prawdopodobnie poważnie potraktowali ostrzeżenie, chociaż ulotki nie zostały podpisane. Teraz ZZM ma zająć się zielenią w tym miejscu. Z kolei strażnicy mogą się tu częściej pojawiać. W tym roku wystawili za nieprawidłowe parkowanie za Supersamem 27 mandatów, w tym dwa obcokrajowcom. Niewykluczone, że wkrótce nielegalnie postawione samochody będą odholowywane.


Tagi:

Komentarze

 1. Krzysztof 18 października, 2019 at 11:58 am - Reply

  W centrum miasta zamiast parkingów rozjeżdżone trawniki a na nich psie kupy. Gdzie można parkować ? Tylko na dachu Supersamu za niezłą kasę. Deweloperzy szaleją i budują nawet w miejscach już zabudowanych i ciemnych z braku słońca. Wydający decyzję zabudowy w UM opamiętajcie się.
  Pan Eryk ma rację centrum miasta w nocy a nawet w dzień staje się ostoją lumpiarstwa i pijaków. Straż Miejska ma ważniejsze zadania -siedzenie w autach służbowych i liczenie czasu kiedy będzie koniec dniówki.

 2. eryk 21 marca, 2019 at 9:00 am - Reply

  Proponuje dzielnym strażnikom zająć się gonieniem meneli konsumujący alkohol na ławkach w centrum miasta, zwłaszcza w okolicy dworca PKP. No, ale chyba to zadanie przekracza kompetencje i umiejętności dzielnych strażników.

  • Grzegorz Żądło 21 marca, 2019 at 9:17 am Reply

   Co, dostał pan mandat za rozjeżdżanie trawników albo stanie na zakazie? Bardzo dobrze, brawa dla strażników.

 3. Andrzej 20 marca, 2019 at 6:24 pm - Reply

  Jest płatny parking vis’a’vis Supersamu na ul.Stawowej. Bardzo często nawet 7 miejsc parkingowych zajmują taksówki, nie płacąc za miejsce. Kiedy miasto rozwiąże ten problem?

  • Andrzej 20 marca, 2019 at 6:26 pm Reply

   Przepraszam, nie ul.Stawowej, tylko ul.Skargi.

   • Obywatel 18 października, 2019 at 1:08 pm Reply

    Miasto ma zwalczać nielegalne parkowanie w Katowicach?!
    Hahaha
    A gdzie ludzie mają parkować
    Hahaha

    • Grzegorz Żądło 18 października, 2019 at 2:20 pm Reply

     Na parkingach, pod swoim domem i wszędzie tam, gdzie jest to dozwolone.

Dodaj komentarz

*
*