Reklama

Miasto sprzedaje deweloperom działki w strefie kultury

Zdjęcie archiwalne.

Grzegorz Żądło
Katowice sprzedają bez przetargu kilka działek w strefie kultury. Kupi je dwóch deweloperów, którzy planują inwestycje mieszkaniowe w tym miejscu.

Chodzi o teren przy ul. Olimpijskiej, powyżej ul. Góreckiego. Prezydent Katowic zdecydował, że działki leżące przy nieruchomościach deweloperów sprzeda im bez przetargu. Jak uzasadnia miasto, działki nie miałyby szans na odrębne zagospodarowanie.

Większa transakcja, zarówno pod względem powierzchni, jak i wartości gruntów, dotyczy działek sprzedawanych spółce Rank Progress. To deweloper, który specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie gruntów, a następnie ich zabudowę obiektami handlowymi. Jednak w Katowicach spółka chce budować mieszkania. Dopełnieniem inwestycji mają być biura. Rank Progress ma działki przy zbiegu ulic Olimpijskiej i Góreckiego (naprzeciwko MCK) o łącznej powierzchni 4309 m kw. Teraz może do tego dokupić od miasta 11 działek, które zajmują 1486 m kw. Miasto wyceniło swoje nieruchomości na 2,25 mln zł netto. Do tego trzeba doliczyć podatek VAT.

Rank Progress nie informuje na razie kiedy zamierza rozpocząć swoją inwestycję. – Na chwilę obecną niestety nie możemy udzielić żadnej konkretnej informacji, ponieważ póki co nie mamy jeszcze pozwolenia na budowę. Jak tylko je otrzymamy, na pewno rozpoczniemy planowaną inwestycję – napisała nam Joanna Gębalska, asystentka  zarządu Rank Progress.

Dwie działki od miasta kupi inny deweloper, Atal. Łącznie mają 235 m kw. powierzchni i mieszczą się przy ul. Olimpijskiej, na północny-wschód od terenu Rank Progress. Zostały wycenione na 355 000 zł netto. Po transakcji, Atal będzie miał łącznie w tym miejscu 4108 m kw.

Atal, już tradycyjnie, nie chce zdradzić żadnych szczegółów planowanej inwestycji. – Zgodnie z polityką informacyjną spółki nie udzielamy informacji o planach inwestycyjnych, a także planowanych projektach, które jeszcze nie weszły do sprzedaży – poinformowała nas Agnieszka Fabich-Laszkowska, odpowiedzialna za kontakty z mediami w Atal S.A.

Przypomnijmy, pierwsza inwestycja mieszkaniowa powyżej ul. Góreckiego już się rozpoczęła. Firma TDJ buduje naprzeciwko Muzeum Śląskiego Pierwszą Dzielnicę. Pierwszy etap osiedla jest już gotowy.


Tagi:

Komentarze

 1. komty 17 czerwca, 2021 at 8:54 am - Reply

  Fajnie że tu coś powstanie bo teraz nijako to wygląda, a miasto się rozbudowuje, to dobrze. Wiadomo że kiedy przybywa miejsc pracy to i mieszkań musi przybywać

 2. AA 10 czerwca, 2021 at 9:46 am - Reply

  1500 zł za metr działki w samym centrum miasta przy rondzie…..
  Chętnie kupie!
  A nie czekaj – to ustawione dla „przyjaciół króliczka”

  • gg 10 czerwca, 2021 at 2:11 pm Reply

   Da się wybudować wierzowiec mieszkalny na 235 metrach kwadratowych? Chyba nie więc prawo pierwokupu ma sąsiad.

  • Grzegorz Żądło 10 czerwca, 2021 at 10:54 am Reply

   Trzeba wziąć pod uwagę wielkość, kształt i usytuowanie tych działek.

 3. Sk 9 czerwca, 2021 at 4:06 pm - Reply

  Krupa deweloper !!! Najgorszy prezydent w polsce !!!!

  • gg 10 czerwca, 2021 at 2:11 pm Reply

   Najgorszy jest Trzaskowski.

Dodaj komentarz

*
*