Reklama

Miasto remontuje skwer. To inwestycja na ponad 2 mln zł

Ł. K.
To miejsce od dłuższego czasu prosiło się o remont. Zresztą przez kilka lat zabiegali o niego radni i mieszkańcy dzielnicy. Teraz teren jest ogrodzony, bo trwają tam prace. Potrwają rok. Na kompleksową przebudowę skweru Fojkisa miasto wyda ponad 2 mln zł.

Na przebudowę skweru Walentego Fojkisa mieszkańcy musieli czekać kilka lat. Jeszcze w 2013 roku, za kadencji prezydenta Piotra Uszoka, przeprowadzono konsultacje społeczne. Powstał wtedy projekt, ale do realizacji nie doszło. Obecny projekt nie wszystkim się podobał. Brakowało w nim toalet i miniamfiteatru, o które wnioskowali radni z dzielnicy Wełnowiec. Mimo uwag mieszkańców, w czerwcu tego roku skwer zamienił się w plac budowy. Po zakończeniu ma wyglądać dużo lepiej. Alejki, oświetlenie i ławki to część elementów, które już od dawna prosiły się o wymianę. Poza tym w trakcie kompleksowej przebudowy powstanie fontanna, zostaną też posadzone nowe rośliny. Będą nowe miejsca rekreacyjne, w tym strefa fitness. Plac zabaw zostanie rozbudowany, a przez środek skweru pobiegnie ścieżka rowerowa.

Prace na skwerze Walentego Fojkisa rozpoczęły się w czerwcu i mają potrwać mniej więcej rok, do czerwca 2018 roku. Wykonuje je firma Krisbud z Trzebini, a całkowity koszt inwestycji to ok. 2,3 mln zł.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*