Reklama

Miasto przeznaczy milion złotych na dofinansowanie remontów zabytków

Redakcja
Katowice przeznaczą w tym roku milion złotych na dofinansowanie renowacji zabytków. Największymi beneficjentami, jak co roku, będą katowickie parafie.

Po raz kolejny dofinansowanie (200 000 zł) trafi do parafii katedralnej. Pieniądze zostaną przeznaczone na odtworzenie stolarki drzwiowej oraz renowację tynków wewnętrznych probostwa.

Również  parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła dostanie wsparcie po raz kolejny. Otrzymane z budżetu miasta wsparcie w wysokości 130 000 zł pójdzie na renowację elewacji wieży kościoła.

Franciszkanie z Panewnik dostaną 120 000 zł na wymianę stolarki okiennej w budynku swojego klasztoru, a parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP – 100 000 zł na remont dachu wraz z sygnaturką oraz remont stropu strychowego budynku na cmentarzu przy ul. Francuskiej.

Na wsparcie mogą też liczyć parafia pw. Świętej Anny w Katowicach-Nikiszowcu (160 000 zł na remont dachu kościoła) oraz parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach-Szopienicach (100 000 zł na wymianę pokrycia dachowego kościoła na naturalny łupek).

Jedynymi „świeckimi” beneficjentami dotacji będą Domene Nieruchomości i Związek Górnośląski. Ta pierwsza spółka dostanie 100 000 zł na wymianę stolarki okiennej wieży wodnej przy ul. Korczaka w Borkach. Z kolei Związek Górnośląski 90 000 zł ma przeznaczyć na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej ścian przyziemia i piwnic budynku przy ul. Stalmacha.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*