Reklama

Miasto chce się zamienić na działki z prywatną firmą

Grzegorz Żądło
Jedni mają zyskać teren, na którym będą mogli zbudować ośrodek badawczo-rozwojowy, drudzy przestrzeń przeznaczoną na budowę mieszkań. Miasto planuje zamianę działek z firmą Kamsoft. Szczegóły nie są jeszcze znane. Na razie obie strony wyraziły wolę współpracy.

Na najbliższej sesji radni będą głosować nad uchwałą o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w rejonie ulic Murckowskiej i Bagiennej w Katowicach. Dokładnie chodzi o działkę, którą ograniczają: na południu rzeka Rawa, na wschodzie ul. Bohaterów Monte Cassino, na północy ul. Bagienna, a na zachodzie ul. Murckowską. Obecnie ta nieruchomość należy do miasta. To nieużytek. Na razie, bo poważne plany względem tej działki ma firma Kamsoft, która chce na niej zbudować ośrodek badawczo-rozwojowy i centrum przechowywania danych o zdrowiu. W grę wchodzi sprzedaż działki przez miasto albo zamiana na inną. – Kamsoft może zaproponować teren na północ od swojej siedziby. Gdybyśmy go pozyskali, moglibyśmy myśleć o kontynuowaniu rozbudowy osiedla mieszkaniowego TBS-u – mówi Krzysztof Mikuła, wiceprezydent Katowic. Na razie nie zostały jednak sporządzone wyceny działek.

Zmiana planu, a właściwie jego uchwalenie od nowa, ma sprawić, że Kamsoft będzie mógł postawić jeden duży budynek. – Teraz możliwa byłaby jedynie budowa kilku mniejszych obiektów. W planie zostanie też uwzględnione skomunikowanie nowej inwestycji z ulicą Bohaterów Monte Cassino – tłumaczy Teresa Homan-Chanek, naczelnik wydziału planowania przestrzennego UM Katowice.

Teren, który ma zostać objęty nowym planem, obejmuje około 6,4 ha. Spółka Kamsoft zajmuje się dostarczaniem oprogramowania dla służby zdrowia i farmacji.

Na zdjęciu obszar, który ma zostać objęty planem. Źródło: google.pl/maps


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*