Reklama

Mężczyzna zginął w mieszkaniu w Zawodziu. Prawdopodobnie się zatruł

Redakcja
Tragiczna śmierć w Katowicach. Strażacy odkryli zwłoki mężczyzny w jednym z mieszkań w dzielnicy Zawodzie. Wszystko wskazuje na to, że zatruł się tlenkiem węgla.

Tlenek węgla mógł spowodować śmierć mężczyzny w Katowicach. Wczoraj katowiccy strażacy zostali wezwani do jednego z mieszkań przy ul. Cynkowej w Zawodziu. – Mieliśmy interwencję związaną z pomiarami na obecność tlenku węgla – mówi kpt. Adam Kryla, rzecznik prasowy KM PSP w Katowicach. Po godz. 3.00 strażacy weszli do lokalu, gdzie miał ulatniać się czad. W środku znaleźli nieprzytomnego mężczyznę. Choć zawartość tlenku węgla w powietrzu nie była wysoka, to nie udało się go uratować. – Była to wartość zagrażająca zdrowiu przy długiej ekspozycji – mówi kpt. Kryla. Lekarz, którzy przybył na miejsce, stwierdził zgon 60-letniego mieszkańca Katowic. Strażacy nie ustalili dokładnie, co było przyczyną uwalniania się czadu. Nie było potrzeby ewakuacji budynku wielorodzinnego. Sprawą zajmuje się policja.

To pierwsza śmierć spowodowana tlenkiem węgla w tym sezonie grzewczym w Katowicach. Jednak dokładnie tydzień temu, 2 grudnia, doszło do innej niebezpiecznej sytuacji. W budynku przy ul. Mikołowskiej w godzinach porannych podtruły się 4 osoby, w tym 1 dziecko. Wszyscy trafili do szpitala.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*