Reklama

Mężczyzna opróżniał cudzy portfel na oczach policjanta

Redakcja
W Katowicach policjant przyłapał na gorącym uczynku mężczyznę, który przywłaszczył sobie cudzy portfel. Na oczach funkcjonariusza wyrzucił go w krzaki.

Funkcjonariusz policji z III komisariatu jechał na popołudniową służbę, gdy zauważył nietypowo zachowującą się osobę. Mężczyzna szedł chodnikiem i przeglądał zawartość portfela. Następnie wyjął z niego dokumenty i gotówkę, a sam portfel z pozostałą zawartością wyrzucił w pobliskie krzaki. Policjant podszedł do niego i zatrzymał zaskoczonego mężczyznę. Następnie został on przewieziony do komisariatu, gdzie zeznał, że portfel znalazł w rejonie sklepu spożywczego i go zabrał. Podejrzany przyznał się do winy. Nie potrafił jednak wytłumaczyć swojego zachowania. Zgodnie z art. 284 Kodeksu karnego za przywłaszczenie sobie cudzej rzecz ruchomej lub prawa majątkowego grozi kara do lat 3 lat więzienia.
Policja przypomina, że znalezienie i zabranie dla siebie cudzej rzeczy, pieniędzy, nie jest legalną forma nabycia. Przestępstwo następuje jeśli sprawca wie i rozumie, że rzecz bądź prawo nie należą do niego, a mimo to zatrzymuje cudze mienie ruchome dla siebie lub dla innej osoby. Każdy, kto znalazł cudzą rzecz lub na przykład czyjeś zabłąkane zwierzę, jest zobowiązany w ciągu dwóch tygodni od dnia jej znalezienia do zawiadomienia o tym fakcie na przykład policji lub w inny możliwy sposób poszukać jej właściciela.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*