Reklama

Mężczyzna kupił wódkę nastoletnim siostrom. Zauważył to policjant

Redakcja
Mężczyzna odpowie za kupienie alkoholu siostrom w wieku 12 i 14 lat. Przypadkowo całą sytuację zauważył policjant katowickiej komendy.

Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Katowicach w czasie wolnym był u swojej rodziny w Bielsku-Białej. Poszedł na zakupy do jednego ze sklepów i zauważył mężczyznę, kupującego alkohol. Okazało się, że o zakup butelki smakowej wódki poprosiły go nastolatki. Policjant zauważył całą sytuację, zareagował i zgłosił sprawę miejscowemu dyżurnemu. Okazało się, że dziewczynki, które dały mężczyźnie pieniądze na alkohol, to siostry w wieku 12 i 14 lat. 58-letni mężczyzna, który chciał im pomóc w zakupie nie spodziewał się, że są tak młode. Był pewien, że to pełnoletnie osoby. Przynajmniej tak tłumaczył się funkcjonariuszowi.

Policja przypomina, że karze grzywny podlega m.in. ten, kto sprzedaje napoje alkoholowe osobom do lat 18, a zgodnie z art. 208 kodeksu karnego „kto rozpija małoletniego, dostarczając mu napoju alkoholowego, ułatwiając jego spożycie lub nakłaniając go do spożycia takiego napoju, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2„.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*