Reklama

Memoriał im. Kusocińskiego na Stadionie Śląskim. Gwiazdy i utrudnienia w ruchu

Memoriał Kusocińskiego 2018, fot. M. Karch.

Redakcja
Międzynarodowe gwiazdy już dzisiaj pojawią się na Stadionie Śląskim. Polscy reprezentanci zmierzą się z nimi podczas Memoriału im. Janusza Kusocińskiego. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Wprowadzone zostały zmiany w organizacji ruchu w okolicy Parku Śląskiego. Mogą występować utrudnienia w ruchu.

Dzisiaj Memoriał im. Janusza Kusocińskiego na Stadionie Śląskim. Sportowcy z całego świata i mocna ekipa z Polski będzie rywalizowała w kilku lekkoatletycznych dyscyplinach. Odbędą się biegi na kilku dystansach. W biegu na 100 metrów wystąpią m.in. Amerykanin i dwukrotny wicemistrz świata w sztafecie, Mike Rodgers oraz Brytyjczyk Chijindu Ujah. W biegu na 400 metrów wicemistrz olimpijski z Londynu Luguelin Santos z Dominikany będzie musiał zmierzyć się z Karolem Zalewskim i Tymoteuszem Zimnym. Polska sztafeta kobiet, czyli „aniołki Matusińskiego”, na Stadionie Śląskim będą musiały wyprzedzić mistrzynię olimpijską z Rio de Janeiro, Dalilah Muhammad. Gwiazdorską obsadę będzie miał bieg na 110 metrów przez płotki mężczyzn. W blokach startowych – obok najlepszego obecnie Polaka, Damiana Czykiera – pojawią się Amerykanie Jarret Eaton oraz mistrz olimpijski z Londynu i aktualny rekordzista świata Aries Merritt.
Oprócz biegów będą skoki w dal, skoki o tyczce i dyscypliny „rzucane”. Kulomioci – Konrad Bukowiecki oraz Michał Haratyk będą ponownie próbowali złamać rekord Polski. W rzucie młotem może być ciekawie. Wśród rywali Pawła Fajdka i lidera światowych tabel, Wojciecha Nowickiego znajdzie się m.in. mistrz olimpijski z Rio de Janeiro, Dilshod Nazarov z Tadżykistanu. Rywalizacja kobiet powinna być zdominowana przez rekordzistkę świata, Anitę Włodarczyk.
65. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego rozpocznie się na Stadionie Śląskim w niedzielę, 16 czerwca, o godzinie 14.30. Bramy obiektu będą otwarte od 13:00, a wstęp na trybuny będzie bezpłatny. Pełny program znajduje się TUTAJ.

W związku z imprezą w Chorzowie, na ulicach wokół Parku Śląskiego, wprowadzone zostały zmiany. Na ul. Parkowej, na odcinku od ronda przy sklepie Carrefour do skrzyżowania z ul.Kościuszki, obowiązuje jednokierunkowy ruch pojazdów. Dodatkowo przy pasie ruchu prowadzącym w kierunku ul.  Kościuszki nie będzie można zaparkować, bo wprowadzono tam zakaz zatrzymywania pojazdów. Możliwość skrętu w lewo z ul. Katowickiej (od strony centrum Chorzowa) w kierunku ulicy Parkowej będzie ograniczona. Zamknięte dla ruchu jest połączenie między al. Wojska Polskiego w Chorzowie i ul. Ułańską w Katowicach. Przywrócenie stałej organizacji ruchu planowane jest po zakończeniu imprezy, czyli około godz. 22.00.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*