Reklama

Mecz Polska-Ukraina na Stadionie Śląskim bez kibiców. Tak samo mecze Ekstraklasy

Redakcja
Mecze piłki nożnej bez udziału kibiców. PZPN i PKO Ekstraklasa reagują na najnowsze decyzje rządu. Wszystkie mecze mają się odbyć zgodnie z planem, ale przy pustych trybunach.

Mecze reprezentacji Polski i spotkania Ekstraklasy będą rozgrywane bez udziału kibiców. To decyzja, jaka zapadła po dzisiejszym ogłoszeniu dotyczącym imprez masowych. Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że odwołane mają zostać wszystkie tego typu wydarzenia z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Wśród imprez masowych są też imprezy sportowe, czyli m.in. mecze piłki nożnej. W marcu polska reprezentacja piłki nożnej ma rozegrać dwa mecze towarzyskie, 27 marca z Finlandią we Wrocławiu i 31 marca z Ukrainą w Chorzowie. Jak poinformował dzisiaj Polski Związek Piłki Nożnej, mecze odbędą się bez udziału publiczności i będą transmitowane w telewizji. „Wszyscy kibice, którzy zdążyli już dokonać zakupu biletów na te spotkania, otrzymają zwrot pieniędzy. Szczegółowa procedura zostanie podana w najbliższym czasie” – czytamy w komunikacie PZPN. Związek deklaruje, że osoby, które kupiły już bilety na spotkania towarzyskie, otrzymają zwrot całej kwoty, jaka została wpłacona na konta PZPN, w tym za bilet, kuriera oraz dodatkowe usługi. Zwroty mają zostać dokonane w ciągu najbliższych 14 dni na konta, z których zostały dokonane płatności za bilety.

Przy pustych trybunach mają się na razie odbywać mecze PKO Ekstraklasy. Ponadto rozgrywki Totolotek Pucharu Polski, pierwszej i drugiej ligi oraz niższych klas rozgrywkowych nie mogą mieć charakteru imprez masowych aż do odwołania.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*