Reklama

Mazurkas Catering 360° obsłuży gości MCK i Spodka

W MCK odbywają się imprezy, w których uczestniczy nawet kilka tysięcy osób.

Grzegorz Żądło
Zarządca Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Spodka podpisał umowę z firmą Mazurkas Catering 360°. Zgodnie z nią, firma będzie świadczyła usługi cateringowe podczas imprez, zapewniała profesjonalnych kucharzy, dbała o serwis kelnerski i barmański, dostarczała meble, urządzenia cateringowe oraz dekoracje. Umowa została podpisana na wyłączność.

Oznacza to, że każdy organizator imprezy w MCK, jeśli będzie chciał mieć na niej catering, będzie musiał zlecić obsługę Mazurkas Catering 360°. – To często spotykany model w tego typu obiektach – mówi Wojciech Kuśpik, prezes PTWP Event Center, zarządcy MCK i Spodka. – Zaprosiliśmy do współpracy firmy cateringowe z całej Polski. Dokonując wyboru ocenialiśmy doświadczenie, zaplecze, jakość i liczbę zrealizowanych imprez.

Mazurcas wynajmie 1000 m kw powierzchni gastronomicznej w MCK i zapewni niezbędne wyposażenie cateringowe. Na potrzeby obsługi MCK, firma otworzy nowy oddział, który będzie zajmował się rynkiem śląskim i małopolskim. Zapisy umowy zobowiązują partnera cateringowego do współpracy z dostawcami, którzy mają swoje siedziby na terenie województwa śląskiego.

O ile catering w MCK to sprawa zamknięta, o tyle nadal nie zostały wybrane firmy, które urządzą w centrum kongresowym restaurację i kawiarnię. Nieoficjalnie na śląskim rynku gastronomicznym mówi się, że zarządca MCK ma zbyt wygórowane żądania odnośnie czynszu i procentowego udziału w obrotach. – Na to, że nie mamy jeszcze operatora restauracji i kawiarni wpływa kilka elementów. Jednym z nich jest konieczność dostosowania pomieszczeń do wymogów gastronomii, bo trochę co innego zapisane było w dokumentacji technicznej, a co innego jest w rzeczywistości. Poza tym chcemy znaleźć firmy, które zapewnią naprawdę wysoką jakość usług – mówi Wojciech Kuśpik. Dodaje, że nadal wszyscy chętni do prowadzenia restauracji bądź kawiarni w MCK mogą się zgłaszać do PTWP Event Center. – Jesteśmy otwarci, również w kwestii wysokości czynszu – zapewnia Kuśpik.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*