Reklama

Masz koronawirusa, nie segreguj śmieci

G. Ż.
Osoby, które zostały zakażone koronawirusem, nie powinny segregować śmieci. Odpady, zanim trafią do kontenerów, muszą poleżeć na kwarantannie.

W ostatnich tygodniach znacząco wzrosła liczba zakażonych koronawirusem mieszkańców Katowic. Dziennie przybywało nawet ponad 300.

Do osób, które w systemie figurują jako zakażone koronawirusem, dzwonią pracownicy Urzędu Miasta Katowice, którzy instruują w jaki sposób postępować ze śmieciami. Podstawowa zasada to brak konieczności segregacji odpadów. W czasie domowej izolacji wszystkie odpady trzeba wrzucać do jednego worka. Kiedy ten się zapełni, trzeba schować go do kolejnego worka, a następnie odłożyć na 72 godziny na balkon, taras czy w inne miejsce, żeby poddać je kwarantannie. Osoba, która będzie potem wyrzucała odpady do kontenera, powinna używać rękawiczek.

Podczas pierwszej fali koronawirusa stosowano specjalne czerwone worki, z których korzystały osoby zakażone. Jednak w kolejnych miesiącach miasto odeszło od tego rozwiązania. Przy liczbie zakażeń, jaka występuje w czasie trzecie fali, rozdawanie dodatkowych worków byłoby operacją praktycznie niewykonalną.


Tagi:

Komentarze

 1. Gio 13 kwietnia, 2021 at 1:20 pm - Reply

  No nieźle, śmiercionośne śmieci.
  „Koronawirus na przedmiotach jest praktycznie niegroźny – ogłosili oficjalnie eksperci amerykańskiego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób. Ryzyko zakażenia się poprzez dotyk wynosi mniej niż 1:10000.”
  https://bezprawnik.pl/koronawirus-na-przedmiotach/

  • rex 14 kwietnia, 2021 at 12:04 am Reply

   O widzisz, a rok temu gdy Kidawa Błońska notowała 2% poparcia to jej kolega marszałek Grodzki opowiadał o zabójczych kopertach przenoszących wirusa. Lekarz medycyny, autorytet kopertowy.

   • anty 1 maja, 2021 at 11:17 pm Reply

    O widzisz a rok temu Minister Zdrowia mówił, że noszenie maseczek jest bez sensu i nie wie po co ludzie je ubierają… ot taki rządowy autorytet

Dodaj komentarz

*
*