Reklama

Marsz Równości kontra Katowice w obronie normalności. W sobotę kolejny marsz środowisk LGBT i kontrmanifestacje przeciwników

Grzegorz Żądło
Sobota w Katowicach upłynie pod znakiem manifestacji. W odpowiedzi na Marsz Równości odbędzie się kilka kontrmanifestacji.

Marsz Równości w Katowicach odbędzie się już po raz czwarty. W tym roku, oficjalnie, będzie mogło wziąć w nim udział tylko 150 osób. Pewne jest jednak, że wydarzenie zgromadzi więcej uczestników.

Marsz rozpocznie się na Placu Sejmu Śląskiego o godz. 13. Później przejdzie ul. Jagiellońską, przez plac Karola Miarki, ul. Batorego, ul. Andrzeja, ul. Mikołowską, ul. Matejki, pl. Wolności, ul. Sokolską, ul. Mickiewicza, ul. Piotra Skargi, al. Korfantego (pod prąd), rondo im. gen. Ziętka (pod prąd), al. Korfantego (pod prąd) i zakończy się w Parku Powstańców Śląskich. Wydarzenie ma potrwać do 17:30.

Czwarty, śląski marsz równości musi być głośny, kolorowy i wesoły! Pokażmy wszystkim, że jesteśmy, czujemy, kochamy i mamy pełne prawo do wolności! Powtórzmy cudowną atmosferę jaka panowała w ubiegłym roku! – proszą organizatorzy.

Na swojej drodze Marsz Równości spotka kontrmanifestacje. Dwie pierwsze już na samym starcie. Najpierw od godz. 12 do 13:15 Fundacja Kampanii Społecznych im. Św. St. Papczyńskiego organizuje zgromadzenie pod nazwą „Nie dla demoralizacji, seksualizacji i profanacji”. Pięć minut po jego zakończeniu w tym samym miejscu zaplanowane zostało wydarzenie pod tytułem „Katowice w obronie normalności”. Jak zapowiadają organizatorzy, „będzie miał miejsce kontrowersyjny happening z nawiązaniami popkulturowymi i elementami  rekonstrukcji historycznej.” Nie zdradzają jednak na czym będzie on polegał.

W godz. 12-13:15 na ul. Stawowej zgromadzenie organizuje Fundacja Życie i Rodzina, która przygotowała projekt ustawy #StopLGBT, zakazującej m.in. marszów równości i obecnie zbiera pod nim podpisy.

Wreszcie od 15:30 do 17:00 na placu przed Teatrem Śląskim odbędzie się druga tego dnia pikieta Fundacja Kampanii Społecznych im. Św. St. Papczyńskiego. Temat ten sam, co wcześniej, czyli „Nie dla demoralizacji, seksualizacji i profanacji”.


Tagi:

Komentarze

 1. Zbyszko 5 września, 2020 at 11:13 am - Reply

  Tęczowi versus normalni.

  Jestem za normalnymi.

 2. Pawel 4 września, 2020 at 12:15 pm - Reply

  kolorowi vs faszysci

  • mich 5 września, 2020 at 6:54 pm Reply

   Polska nigdy nie była faszystowska. Nie znasz historii. Za to była komunistyczna i tu są czerwoni kontra zwykli ludzie.

   • Adr72 7 września, 2020 at 2:43 am Reply

    Masz racje. Zwykli ludzie idący w marszu równości kontra czerwoni (lub jak kto woli socjalno-narodowi kontrdemonstranci).

 3. Szczery 4 września, 2020 at 11:17 am - Reply

  Wybieram normalność

Dodaj komentarz

*
*