Reklama

Mariusz Skiba wiceprezydentem Katowic

Grzegorz Żądło
Mariusz Skiba zostanie wkrótce czwartym wiceprezydentem Katowic. Dziś na to stanowisko zarekomedował go zarząd powiatu katowickiego Prawa i Sprawiedliwości.

Skiba wymieniany był jako kandydat na zastępcę Marcina Krupy zaraz po tym, kiedy okazało się, że stanowsiko straci Michał Luty. Taka była decyzja Piotra Uszoka, który chciał radykalnie odmłodzić władze Katowic. PiS długo nie mogło się jednak oficjalnie zdecydować kogo wytypować ze swojego grona. Ostatecznie rekomendacje dostał Skiba. Ma 36 lat. Pracuje w Urzędzie Marszałkowskim Woj. Śląskiego w Wydziale Rozwoju Regionalnego. Od 2010 roku jest katowickim radnym. W poprzedniej kadencji pełnił funkcję przewodniczącego Komisji Infrastruktury i Środowiska. W ostatnich wyborach dostał 1992 głosy. Jego miejsce w radzie miasta zajmie Patrycja Grolik, która uzyskała 361 głosów. Będzie radną z najmniejszą liczbą głosów spośród wszystkich, którzy objęli mandaty.

Mariusz Skiba w ciągu najbliższych dni zostanie oficjalnie powołany na stanowisko wiceprezydenta. To cena, jaką musi zapłacić Forum Samorządowe za koalicję w radzie miasta. Na stanowisku wiceprezydentów pracują już od wtorku Krzysztof Mikuła, Bogumił Sobula i Marzena Szuba. Nowy zastępca Krupy jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego (politologia) oraz Politechniki Śląskiej (zarządzanie i inżynieria produkcji).  Pełni funkcję skarbnika zarządu powiatowego PiS w Katowicach. Jest żonaty, ma syna Mateusza.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*