Reklama

Lokal przy Mickiewicza 12 sprzedany po raz trzeci

Grzegorz Żądło
Wygląda na to, że trzecia licytacja lokalu użytkowego przy ul. Mickiewicza 12 w końcu zakończy się jego sprzedażą. Poprzednie dwa przetargi zostały wprawdzie rozstrzygnięte, ale ich zwycięzcy nie wpłacili wylicytowanej kwoty. Teraz powinno być inaczej, bo miasto zdecydowanie podniosło wadium, które przepadnie, jeśli nabywca nie podpisze umowy.

Lokal użytkowy na parterze kamienicy przy ul. Mickiewicza 12 jest niewielki. Ma zaledwie 22,59 m kw. powierzchni. Mimo to od kilku miesięcy wzbudzał duże zainteresowanie. Leży bowiem na parterze, bardzo blisko Rynku. Poza tym obok jest kantor. I to właśnie jego właściciel wygrał trzeci przetarg. Wadium, które tym razem wynosiło aż 40 tys. zł, wpłaciło sześć osób. Cena wywoławcza wynosiła 200 tys. zł. Ostatecznie stanęło na 412 tys. zł, czyli 18 238 zł/m.

O problemach ze sprzedażą przez miasto lokalu przy Mickiewicza 12 można przeczytać tutaj i tutaj.


Tagi:

Komentarze

  1. jurek 9 grudnia, 2015 at 1:23 am - Reply

    I kto miał racje Panie redaktorze ? Ponad 18 tys zł za m2 . A w samym rynku Miasto Katowice wynajmuje 10 m2 klimatyzowane lokale za 35 zł za m2 . Teraz wie Pan ile jest wart lokal na rynku i jak niski czynsz ustaliło miasto w przetargu ograniczonym do 1 osoby.

Dodaj komentarz

*
*