Reklama

Lokal na kulturę w Katowicach. Są trzy lokale do wzięcia

Redakcja
Ruszyła kolejna edycja konkursu „Lokal na kulturę” w Katowicach. Miasto wystawiło trzy lokale. Wśród nich są dwa, których powierzchnia przekracza 100 metrów kwadratowych.

Katowice już po raz 17. organizują konkurs „Lokal na kulturę”, który adresowany jest do osób z ciekawymi pomysłami na uruchomienie działalności kulturalnej, artystycznej bądź twórczej. Tym razem na wynajem udostępnione zostaną 3 lokale – dwa w Śródmieściu i jeden w Załężu. Dokładne lokalizacje to: ul. Krzywa 9, ul. Warszawska 67 i ul. Ondraszka 17. Wszystkie proponowane lokale usytuowane są na parterach kamienic, w których się znajdują. Położenie na mapie miasta, wielkość i rozkład pomieszczeń dają duże możliwości przy adaptacji. Lokale oferowane w tej edycji konkursu mają większą powierzchnię niż te oferowane w poprzedniej edycji konkursu. Ten przy ul. Krzywej jest najmniejszy i ma 70 m kw., ale powierzchnia pozostałych przekracza już 100 m kw. Na Warszawskiej jest to ponad 113 m kw., a przy Ondraszka aż 147 m kw.
Nabór do konkursu trwa do 26 maja. Zgłoszenie powinno zawierać m.in. informację o rodzaju i zakresie planowanej do uruchomienia działalności kulturalnej, artystycznej lub twórczej wraz ze wstępnym harmonogramem działań, opis korzyści jakie odniosą mieszkańcy miasta, czy też dzielnicy, związanych z działalnością w lokalu oraz wstępną koncepcję jego zagospodarowania z zakresem planowanych prac remontowo-adaptacyjnych i wskazaniem terminu ich realizacji. Oferenci powinni przedstawić także swój dorobek artystyczno-twórczy i kwalifikacje zawodowe – mówi Katarzyna Betka, zastępca naczelnika wydziału budynków i dróg. Należy również wpłacić wadium w wysokości 500 zł na każdy lokal, którego dotyczy oferta konkursowa.
Stawki czynszu dla proponowanych lokali to  od 4,26 zł za 1 m kw. (ul. Ondraszka), przez 9,02 zł za (ul. Warszawska), po 11,81 zł (ul. Krzywa). Potencjalni najemcy mają zagwarantowane, że stawki te nie ulegną zmianie w ciągu 5 lat od dnia podpisania umowy najmu.

Szczegółowe informacje o konkursie i wszystkie niezbędne dokumenty można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*