Reklama

„Lodzio” – kolejne naturalne lody w centrum Katowic

Marcin Babierczyk w swoim lokalu.

Ł. K.
NOWE MIEJSCE Miała był pączkarnia i lodziarnia, ale okazało się, że w lokalu jest za mało miejsca. Są więc tylko lody. Oczywiście naturalne. W kamienicy przy ul. św. Jana 9 została dziś otwarta lodziarnia „Lodzio”.

Marcin Babierczyk ma 9-letni staż w branży. Prowadził kilka miejsc z „lodami z okienka”, ale za naturalne lody wziął się dopiero teraz. Na początek przygotował 12 smaków, mlecznych i owocowych (maślankowe, snickers, truskawkowe, czekoladowe). Wśród nakładanych szpachlą lodów są też m.in. malinowe z winem, karmelowe z solą himalajską czy bakaliowe z rumem. Możliwe, że wkrótce pojawią się lody wegańskie. – Nasze lody będzie można sobie najpierw pooglądać. Zobaczyć konsystencję i kolory – mówi Marcin Babierczyk.

Jak przekonuje, konkurencji się nie obawia. – Inni działają trochę dłużej, ale dla nas też znajdzie się miejsce.

Lodzio na ul. św. Jana (4)W środku „Lodzio” nie ma zbyt wiele miejsca, ale można usiąść i posłuchać muzyki. Z okazji otwarcia, do każdej porcji jeden smak klienci dostaną za darmo. Do wyboru sorbet truskawkowy lub biała czekolada z musem z owoców leśnych. Do końca tygodnia lokal będzie otwarty w godzinach 9-21. Od poniedziałku lodziarnia będzie czynna od 10 do 20.

To kolejne miejsce z lodami naturalnymi w centrum Katowic. W tym sezonie przy ul. Tylnej Mariackiej powstały Istne Lody Rzemieślnicze, a przy Dworcowej Lodowato.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*