Reklama

Lodowisko w Murckach oficjalnie otwarte

G. Ż.
W czwartek zostało oficjalnie otwarte sztuczne lodowisko w Murckach. Będzie można z niego korzystać za darmo, bo to realizacja wniosku do Budżetu Obywatelskiego.

W ubiegłorocznym głosowaniu pomysł budowy otwartego lodowiska zyskał 14 490 głosów. Jego inicjatorem był Jan Broda, były hokeista i zawodnik nieistniejącego już Górnika Murcki. –Skończyłech karierę i jak były lepsze mrozy, to dzieciom tukej robił lód. No, nie ino dzieciom, ino wszystkim i po prostu cały czas mnie nęciło, żeby tukej lodowisko było sztuczne. Dobrze, że powstały te Budżety Obywatelskie. Chca podziękować wszystkim, którzy głosowali na to lodowisko – mówił nam pod koniec listopada Jan Broda.

Lodowisko ma wymiary 60 na 28 metrów. Składa się z płyty, band, boksów dla hokeistów i sędziów oraz bramek. Jest oświetlone, ogólnodostępne i bezpłatne. Można z niego korzystać codziennie w godzinach od 8.00 do 22.00.

Podczas uroczystego otwarcia ddbył się pokaz jazdy figurowej zawodników UKŁ SPIN i mecz młodych zawodników GKS Katowice i Naprzodu Janów.

Budowa lodowiska kosztowała 1,5 mln zł. Jego roczne utrzymanie pochłonie około 0,5 mln zł. W przyszości planowane jest zadaszenie obiektu. Lodowisko powstało przy ul. Kołodzieja.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*