Reklama

Liczba zakażonych w woj. śląskim zbliża się do tysiąca. Są nowe ofiary, ale wyzdrowiała mieszkanka Katowic

Redakcja
Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane dotyczące epidemii w Polsce. W województwie śląskim liczba zakażonych zbliża się do 1 tys. Z powodu choroby wywołanej koronawirusem zmarły kolejne osoby, ale są też pozytywne wieści.

Prawie tysiąc przypadków koronawirusa w woj. śląskim. Po południu Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane. Zgodnie z nimi,  liczba osób w regionie, u których stwierdzono zakażenie SARS-CoV-2 wzrosła dzisiaj z 943 do 988.

Wśród 45 nowych pacjentów z koronawirusem niektórzy najbliższe tygodnie spędzą w domach pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych. Są to:
wiekowa mieszkanka powiatu lublinieckiego, mieszkanka Kłobucka w sile wieku, wiekowy mieszkaniec Bytomia, wiekowa mieszkanka Gliwic, młody mieszkaniec Mysłowic, młody mieszkaniec powiatu częstochowskiego, młody mieszkaniec Bielska-Białej i młody mieszkaniec powiatu bielskiego. Jeśli tylko stan zdrowia mieszkańców pogorszy się, wówczas zostaną poddani hospitalizacji na oddziałach zakaźnych.

Wcześniej, służby wojewody podały, że obecność koronawirusa wykryto w próbkach kolejnych mieszkańców naszego województwa: 7 osób z powiatu lublinieckiego (najstarsza ma 83 lata, najmłodsza 63), 2 młodych mężczyzn z Zabrza, 2 kobiet w średnim wieku z powiatu tarnogórskiego, młodego mężczyzny i kobiety w sile wieku z Bytomia, kobiety i mężczyzny z Częstochowy, 2 mieszkanek w średnim wieku z powiatu częstochowskiego, mieszkanki w sile wieku oraz młodego mężczyzny z powiatu myszkowskiego.

W swoich domach, w izolacji, przez kolejne tygodnie pod ścisłym nadzorem sanepidu oraz lekarza chorób zakaźnych leczyć się będą także: mieszkanka powiatu cieszyńskiego w sile wieku, mieszkaniec Katowic w średnim wieku, 4 mieszkańców Rudy Śląskiej (2 starszych mężczyzn i jeden w sile wieku oraz starsza kobieta), wiekowa mieszkanka Rybnika, starszy mieszkaniec Żor, 2 mieszkańców Zabrza (mężczyzna w sile wieku i kobieta w średnim wieku), mieszkanka Świętochłowic w sile wieku, 2 młodych mężczyzn z Chorzowa, młody mieszkaniec Mysłowic, mieszkanka w sile wieku z Sosnowca, kobieta w sile wieku z Tarnowskich Gór, mieszkaniec w średnim wieku z Czeladzi i mieszkanka Lublińca w średnim wieku.

Dzisiaj z powodu choroby wywołanej koronawirusem zmarło kolejnych sześć osób. W szpitalu w Raciborzu odeszli 79-letni mężczyzna z Żor oraz 84-latek z Sosnowca. W Goczałkowicach zmarła 78-latka z Tarnowskich Gór, w szpitalu w Bytomiu zmarł mężczyzna w wieku 69 lat z Siemianowic Śląskich. Są też dwie śmiertelne ofiary w Tychach. To dwie kobiety w wieku 78 (z powiatu bielskiego) i 75 lat (z powiatu lublinieckiego;). Początkowo ta pierwsza została uznana za wyzdrowiałą, bo testy wykazały, że nie jest już nosicielką koronawirusa. Jednak nad ranem mieszkanka Żywca zmarła.

Są też pozytywne wieści dotyczące epidemii. W tyskim szpitalu wyzdrowiała 70-letnia mieszkanka Katowic. Po dwóch ostatnich badaniach jej próbek nie stwierdzono już obecności koronawirusa w jej organizmie. Kobieta może wrócić do domu. W domu z kolei leczyła się 28-letnia mieszkanka Łaz, która również nie ma już w organizmie wirusa.

Łącznie w woj. śląskim zanotowano 988 przypadków koronawirusa, a 58 osób przegrało walkę z chorobą. W całej Polsce te liczby przedstawiają się tak: 7582 to wszystkie przypadki, a 286 – osoby zmarłe.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*