Reklama

Lex deweloper na os. Paderewskiego się nie udało, ale inwestor nie zamierza się poddawać

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Skorzystanie z lex deweloper sie nie udało, ale inwestor się nie poddaje. Po przegranej w sądzie właściciel terenu na os. Paderewskiego przedstawi nowy plan na inwestycję. W czwartek spotka się z radnymi.

Planowana inwestycja mieszkaniowa na działce przy ul. Sowińskiego wywołała duży sprzeciw mieszkańców os. Paderewskiego. Inwestor chciał skorzystać z zapisów specustawy lex deweloper, ponieważ miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza tu zabudowę usługową. Protesty mieszkańców okazały się jednak skuteczne. Budowa dwóch budynków, w których łącznie znalazłoby się maksymalnie 110 mieszkań, została zablokowana. Mimo że tuż obok ma powstać prawie identyczny budynek innego dewelopera – Millenium Inwestycje, również zaprojektowany przez Tomasza Koniora. Jednak radni postanowili, że na sąsiedniej działce spółka Oriens Style mieszkań nie wybuduje. Nie przekonały ich wizualizacje z zielonymi balkonami, a także groźby ze strony dewelopera, który zapowiedział, że w przeciwnym razie postawi tu biurowiec. Właścicielowi nieruchomości zależało na pozostaniu przy inwestycji mieszkaniowej. Uchwała radnych została zaskarżona do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który pod koniec lipca skargę oddalił.

PRZECZYTAJ TEŻ: Lex deweloper na os. Paderewskiego. Jest decyzja sądu administracyjnego

Mimo niepowodzenia w sądzie, inwestor ponownie zaprosił radnych do stołu. O planowanym spotkaniu było już wiadomo kilka miesięcy temu, ale ostatecznie dojdzie do niego jutro. W czwartek, 3 listopada, odbędzie się posiedzenie komisji rozwoju miasta (godz. 16.00, ul. Młyńska 4, sala 209), podczas którego Oriens Style ma zaprezentować swoje plany inwestycyjne dla działki przy Sowińskiego. Jeśli będzie to inwestycja mieszkaniowa, to projekt musiałby zostać chociaż minimalnie zmieniony w stosunku do tego, co było w pierwszym wniosku lex deweloper. Według planu zagospodarowania, inwestor może bez przeszkód postawić tu budynek biurowy. Możliwe, że ponownie będzie korzystał z tego argumentu.


Tagi:

Komentarze

  1. Tt 3 listopada, 2022 at 6:42 am - Reply

    niech deweloperzy budują gdzie indziej niż w Katowicach tu już dość pustostanów!!!!

  2. leszek 2 listopada, 2022 at 8:13 pm - Reply

    niewywiazywanie sie z inwestycji powinno stanowic podstwe do kierowania spraw do sadu jak w przypadku rank progres i oczekiwanym centrum multifunkcyjnym na olimpijskiej czy porzucona budowa silesia for bussines w pobizu silesia city centre przez warszawska firme i podobne temu sprawy . a nie utrudnianie deweloperom realizowania inwestycji ktorej pretekstem moze byc niechec do nowych sasiadow czy wysokosc budynku zwlaszcza w czasch kiedy pracy potrzeba w zwiazku z ciezka sytuacja na swiecie i zwiekszonym zapotrzebowaniem na stanowiska pracy zwiazana z wieksza liczba emigrantow ze wschodu …! opuznianie inwestycji badz celowe utrudnianie lub jej opuznianie powinno byc karalne …

  3. Aw 2 listopada, 2022 at 5:11 pm - Reply

    biurowiec już tam stoi od dawna pusty i dobrze wie deweloper że nikt tam nie chce biur więc na chams ciśnie na bloki bo zawsze jakiś frajer kupi mieszkanie !!! jak mu się nie podoba niech stawia biurowiec straszyć może swoje dzieci ten deweloper!!!

Dodaj komentarz

*
*