Reklama

Leśnicy zapraszają na spacer po Lesie Murckowskim. To efekt protestów przeciwko planom wycinki drzew

Redakcja
W sobotę 19 czerwca wszyscy chętni będą mogli wybrać się na spacer po Lesie Murckowskim w towarzystwie leśników. To inicjatywa Nadleśnictwa Katowice, które w ostatnich miesiącach było atakowane za plany wycinki prawie 200-letnich buków.

O Lesie Murckowskim jest ostatnio bardzo głośno. Po tym jak społecznicy nagłośnili plany wycinki 133 starych buków, pode petycją  w tej sprawie podpisało się kilka tysięcy osób. Konferencje prasowe w tej sprawie organizowali i leśnicy i Stowarzyszenie „Duchy Lasu”, które jako pierwsze poinformowało o planach Lasów Państwowych. Głos w tej sprawie zabrali też radni, naukowcy i prezydent Katowic, który zaproponował utworzenie w Lesie Murckowskim zespołu przyrodniczo-krajobrazowego. To forma ochrony przyrody, która jednak nie wyklucza prowadzenia gospodarki leśnej, w tym wycinki.

Na razie sprawa nie została jednoznacznie rozstrzygnięta.

W sobotę 19 czerwca każdy będzie miał okazję przekonać się co mają do powiedzenia leśnicy. Od godz. 10 będzie można wziąć udział w spacerze po Lesie Murckowskim. Poruszone zostaną tematy m.in. przemian i wymiany pokoleń w życiu lasu oraz ochrony wydzieleń (obszarów). – Chcemy opowiedzieć o tym czym zajmują się leśnicy i jaka jest nasza rola w prowadzeniu zrównoważonej gospodarki leśnej – mówi Grzegorz Skurczak, rzecznik prasowy Nadleśnictwa Katowice.

Zbiórka chętnych na spacer z leśnikiem została zaplanowana na parkingu przy Wesołej Fali. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*