Reklama

Lekarze wyróżnili prof. Mariana Zembalę

Redakcja

Podczas XXXIX Okręgowego Zjazdu Lekarzy prof. Marian Zembala odebrał najwyższe wyróżnienie Śląskiej Izby Lekarskiej – „Wawrzyn Lekarski” – przyznawane za wybitne osiągnięcia.

Popierajmy śląską medycynę, bo ona na to naprawdę zasługuje, a wielkie nazwiska, które w latach ubiegłych otrzymały ten laur, są tego najlepszym świadectwem. Z pokorą przyjmuję to wyróżnienie – powiedział podczas uroczystości prof. Zembala. Wspomniał także o pracach nad powstaniem nowego zawodu – asystenta lekarza. Podkreślił, że w Polsce inicjatorem wprowadzenia takiego zawodu jest jego syn doc. Michał Zembala. W USA, Holandii czy Szwajcarii taki zawód już istnieje. Asystent, zdaniem profesora, mógłby wyraźnie pomóc pracującym lekarzom, szczególnie w specjalnościach zabiegowych.

Profesor wspomniał również o cyklu spotkań „Pokochaj i popieraj śląską medycynę”, które prowadzone są w województwie śląskim. To rozmowy z młodzieżą, mające pokazać siłę śląskiej medycyny. – Bądźmy wszyscy ambasadorami śląskiej medycyny. Ten cykl jest po to, by najlepsi uczniowie szkół średnich wybierali śląską medycynę, rozwijali swoje talenty, studiowali i pracowali na Śląsku – mówił prof. Zembala.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*