Reklama

Legenda katowickiej piłki nożnej doczekała się upamiętnienia. Jan Furtok ma swój mural

Redakcja

Katowice wzbogaciły się o kolejny mural. Tym razem upamiętniony został były piłkarz GKS-u Katowice i reprezentacji Polski. Jan Furtok osobiście wziął udział w uroczystym odsłonięciu.

W Katowicach odsłonięty został nowy mural. Przedstawia najbardziej zasłużonego piłkarza GKS-u Katowice. Dorobek Furtoka, choć minęło już 40 lat od momentu gdy był w szczycie formy, nadal robi wrażenie. Napastnik z dziewiątką na plecach strzelił 85 goli w 209 meczach ligowych. W reprezentacji strzelił 10 goli w 36 występach. W tym bramkę z San Marino, która przeszłą do historii jako jedna z najdziwniejszych, bo strzelona ręką.

Nowy mural w mieście rodzinie Furtoków i samemu napastnikowi się podobał. W odsłonięciu brał udział też trener Górnika Zabrze, kolega z boiska Jana Furtoka. – Przyjaźnimy się do dzisiaj. Odwiedzał mnie w Hiszpanii, a ja jego w Niemczech. Nie mówiąc o spotkaniach w Polsce, kiedy graliśmy w polskiej lidze. Super sprawa, bo jest to żywa legenda. Każdy klub ma w swojej historii zawodnika, który piszę tę historię – mówi Jan Urban, trener Górnika Zabrze.

Mural Jana Furtoka znajduje się na budynku przy ul. Granicznej 13.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*